saanko lapsia?

Olen syonyt kahdet jälkiehkäisypillerit vuoden sisään, noin puolivuota sitten viimeksi. Kuulin että pillerit aiheuttavat lapsettomuutta. onko näin? olen todella huolissani!
2353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä on ehkä väärä paikka kysyä moista asiaa koska sitä ei tiedä ennenkuin kokeilet ja raskauden viipyessä sinulle on tehty tarvittavat tutkimukset. Moni muukin asia vaikuttaa lasten saamiseen. Ehkä sinun pitäisi olla kirjoituksesi perusteella enemmänkin huolissasi siitä, ettet tarvitsisi enää ottaa katumuspillereitä kolmatta kertaa

Äänestä

Sitä ei voi tietää ennen kuin "testaat", että tuletko raskaaksi. Se suhde voi olla 50/50, että aiheuttaako lapsettomuutta vai ei. Jotenkin vaan tuntuu, että se lapsettomuusriski on hyvin pieni...

Muista, katumuspillerit ei ole ehkäisykeino!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hilla kirjoitti:

Olen syonyt kahdet jälkiehkäisypillerit vuoden sisään, noin puolivuota sitten viimeksi. Kuulin että pillerit aiheuttavat lapsettomuutta. onko näin? olen todella huolissani!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu