Ongelma Picasa3:ssa

Osaatko auttaa? Vain pikkukuvat näkyvät, isompi näyttö on harmaana ja kuvankäsittely ei siis onnistu, eikä kuvien lähettäminen. Onko joku asetus väärin? En löytänyt.
Päivitin hiljan Picasa2:n kolmoseen. Omko yhteenspiva XP:n kanssa.... siis taitavat olla vähän onnettomia kysymyksiä..
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis vaikka kaksoisklikkaat pikku kuvaa niin ei tapahdu mitään vai? Itsellä xp läppäri ja kaikki muokkaukset ja lähetykset,synkkaukset toimii niinkuin kuuluukin.Jollei muu auta niin poista ja asenna uudelleen

Äänestä
  • juuri niin. on monta vuotta toiminut, mutta nyt joku häikkä...

    yritän sun konstia. Kiitos!

    Äänestä

  • Alkuper kirjoitti:

    juuri niin. on monta vuotta toiminut, mutta nyt joku häikkä...

    yritän sun konstia. Kiitos!

    Oletko tarkistanut, ettei Picasasi ole vain kuvankatseluohjelma? Silloin ehkä ei voi tehdä muutoksia, en ole varma. Ja vaikka mitään et muuttaisi, eli toiminut ennen, nämä mokomat joskus tekevät itse mitä sattuu. Esimerkiksi minun Nokialaisen kännykän alkusivu (jossa lukee avaa) muuttui. Ennen oli pyöreä kello ja musta pohja. Nyt on teeman väri siinäkin ja kello on muuttunut digitaaliseksi. Tietääkseni mitään en ole muuttanut. Monessa muussakin olen samaan törmännyt. Siis tietokoneella. Luulen, että muuttuu jotenkin päivitysten yhteydessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneton blondy kirjoitti:

Osaatko auttaa? Vain pikkukuvat näkyvät, isompi näyttö on harmaana ja kuvankäsittely ei siis onnistu, eikä kuvien lähettäminen. Onko joku asetus väärin? En löytänyt.
Päivitin hiljan Picasa2:n kolmoseen. Omko yhteenspiva XP:n kanssa.... siis taitavat olla vähän onnettomia kysymyksiä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu