nykyään Juha " Jussi " Suorsa, entinen merenkulkija, kun ei ole näkynyt enää aikoihin Kotkassa.
Tietääkö kukaan, missä vaikuttaa
8
643
Vastaukset
- mertsumies
Mä olisin myös kiinnostunut kuulemaan hänestä. Oltin joskus aikoinaan samassa laivassa, yhteys katosi ajan saatossa, kun tiet erkanivat.
- vanha wiikinki.
Jos piintynyt poikamies-merikapteeni on sittenkin jäänyt naisen kuokkuun?
Osanottoni vaan Jussille jos kihlaus on epäonnistunut ja joutunut naimisiin?
Terveisin vanha wiikinki. - v. w.
Viimeksi näimme toisemme kotkalaisessa tavaratalossa, jossa Jussi oli kahden "naisluotsin" opastuksella luovimassa hyllyköiden välissä. Helssasimme toisia, niin kuin meriteiden säännät määrää!
Ei tuo oikein hyvältä näyttänyt, kun piti olla mukana ilmeisesti luotsi ja luotsioppilas? Luulisi Jussin kokeneena päälikkönä osata valita väylän, jossa ei luotsia tarvitse?
Kunhan eivät vain olisi olleet sinne avioliiton satamaan vievän väylän luotseja?
Vähän pahalta näytti se "karikkoisen väylän" valinta?? - mennyttäaikaaetsin
Taitaa Jussinkin elot olla eletty kysele osoitetoimistosta .
- kokki kolme
Olen entisenä työkaverina yritellyt soittaa hänen numeroonsa, mutta yhteys ei ole toiminut. Liekö sairaus vienyt miehen, tuntuu jotenkin oudolta, kun mitään yhteyttä en ole saanut aikoihin, kun aiemmin kuitenkin oltiin yhteyksissä silloin tällöin.
- VÄKK
Väestörekisteristä saa kätevästi yhteystiedot, jos on elossa.
- kokki kolme
Niinpä tosiaan, ei tullut itselle mieleen, kiitos, täytyypä kysellä.
- Anonyymi
Taisi vetää itsensä hirteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Netta pelkäsi Maisan nappaavan kauramiljanäärin
Samanlaisia naisia tuntuvat muutenkin olevan. Tietää kertoa: https://www.seiska.fi/rikos/kauramiljonaari-jp-kukkosen-ne1587063Harvinaiset kuvat: Iskelmäkuningatar Eini ja Lars-rakas yhdessä juhlimassa "Jotain suurta pienen..."
Iskelmäkuningatar Eini oli tänä vuonna Linnan juhlissa puolisonsa Lars Pajumäen kanssa. Lars-puolisoa ei ole paljon julk372091- 1332054
Se olet todella sinä
En voisi onnellisempi olla ❤️ Se olet oikeasti sinä joka mulle kirjoitellut ❤️ Mulla ollut ihan kamala ikävä sinua ❤️1211885Tietäisinpä mitä sinä haluat
Annat vihjeitä, että haluaisit kenties lähentyä, mutta jos otan askeleen lähemmäs, saan osakseni vain torjuntaa. En tied621518- 611199
- 601177
Jodel ei toimi
Aina kun avaan jodelin se vaan crashaa välittömästi? Mitä voin tehä asialle?91172Edellinen alotukseni poistui joten
Uusiksi sama. Hyvää viikonloppua ystävä ja anteeksi kaikesta.1411066Professori ministeri Rantasen turvapaikkakirjeestä: Tyrmistyttävä
Nyt persut haluaa koko Euroopan hylkäävän laillisuuden ja kansainväliset sopimukset. Kansainvälisen oikeuden emerituspr227962