Kokkolassa sattui Tilannehuoneen mukaan pari suurenpaa tieliikenneonnettomuutta juuri ennen seitsemää ja ainakin Lohtajan kohdilla makaa rehurekka ojanposkessa. Kuski on loukkaantunut rytäkässä eikä onnettomuudesta tiedetä muuta ja tuon toisen onnettomuuden kohtalo on vielä täysin avoin,, osaatteko valaista asiaa?
http://www.kp24.fi/uutiset/340176/Rehurekka-ojassa-Lohtajalla
http://www.kp24.fi/uutiset/340176/Rehurekka-ojassa-Lohtajalla
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toivottavasti kuski sentäs herää ja toipuu pian kertomaan miks ajoi rekan ojaan näitä ojaanvetoja on sattunu viimeaikoina piisalle asti onko se joku buumi ny tai sitte noi kuskit on niin väsyneitä pitkään keikkaan etteivät jaksa enään. Luin tuolta, että Lassila&Tikanojan pääpomot on haastettu oikeuteen, koska teettivät roskakuskeilla liikaa ylitöitä ja sama vika taitaa vaivata nuita rekkaporhoja :(
Oliko kokkolalainen kuski tämä ojaanajaja täällä menee muutenki rekkafirmoilla heikosti ko kuskit makaa alvariinsa sairaalassa ja kaikki.
Mikä ihme se toinen kolari oli ja iltapäivällä kolmas lisää? Jostain hiton Prisman eilisestä rattijuoposta pukataan uutista heti mutta kolareita salaillaan.
"Turhat" kännykkäsoittelut maantieliikenteessä on määrättävä täyskieltoon!
Jos on pakko ammatin tai työn vuoksi sitä käyttää, niin ajo on suunnattava sivuun pois liikenteen tieltä. Puolin ja toisin.
Jokaisen soittajan pitäisi ymmärtää jos henkilö ei vastaa. Kyseessä voi olla "hidaste"; suihkussa, vessassa, postilaatikolla olo ym. Ei se känny ole aina taskussa. Antaa kännyn hälyttää riittävän kauan. Vastasoitto tullee melko pian jos ja kun tavoiteltu saa toimenpiteensä loppuun tai autonsa pysäköityä turvalliseen paikkaan.