Rekka ojanpohjalla?

Kokkolassa sattui Tilannehuoneen mukaan pari suurenpaa tieliikenneonnettomuutta juuri ennen seitsemää ja ainakin Lohtajan kohdilla makaa rehurekka ojanposkessa. Kuski on loukkaantunut rytäkässä eikä onnettomuudesta tiedetä muuta ja tuon toisen onnettomuuden kohtalo on vielä täysin avoin,, osaatteko valaista asiaa?

http://www.kp24.fi/uutiset/340176/Rehurekka-ojassa-Lohtajalla
4279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toivottavasti kuski sentäs herää ja toipuu pian kertomaan miks ajoi rekan ojaan näitä ojaanvetoja on sattunu viimeaikoina piisalle asti onko se joku buumi ny tai sitte noi kuskit on niin väsyneitä pitkään keikkaan etteivät jaksa enään. Luin tuolta, että Lassila&Tikanojan pääpomot on haastettu oikeuteen, koska teettivät roskakuskeilla liikaa ylitöitä ja sama vika taitaa vaivata nuita rekkaporhoja :(

Äänestä

Oliko kokkolalainen kuski tämä ojaanajaja täällä menee muutenki rekkafirmoilla heikosti ko kuskit makaa alvariinsa sairaalassa ja kaikki.

Äänestä

Mikä ihme se toinen kolari oli ja iltapäivällä kolmas lisää? Jostain hiton Prisman eilisestä rattijuoposta pukataan uutista heti mutta kolareita salaillaan.

Äänestä
  • "Turhat" kännykkäsoittelut maantieliikenteessä on määrättävä täyskieltoon!
    Jos on pakko ammatin tai työn vuoksi sitä käyttää, niin ajo on suunnattava sivuun pois liikenteen tieltä. Puolin ja toisin.
    Jokaisen soittajan pitäisi ymmärtää jos henkilö ei vastaa. Kyseessä voi olla "hidaste"; suihkussa, vessassa, postilaatikolla olo ym. Ei se känny ole aina taskussa. Antaa kännyn hälyttää riittävän kauan. Vastasoitto tullee melko pian jos ja kun tavoiteltu saa toimenpiteensä loppuun tai autonsa pysäköityä turvalliseen paikkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuski_Koomassa? kirjoitti:

Kokkolassa sattui Tilannehuoneen mukaan pari suurenpaa tieliikenneonnettomuutta juuri ennen seitsemää ja ainakin Lohtajan kohdilla makaa rehurekka ojanposkessa. Kuski on loukkaantunut rytäkässä eikä onnettomuudesta tiedetä muuta ja tuon toisen onnettomuuden kohtalo on vielä täysin avoin,, osaatteko valaista asiaa?

http://www.kp24.fi/uutiset/340176/Rehurekka-ojassa-Lohtajalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu