JEE.Kerrankin Haapajärvellä tapahtuu!Herättäjäjuhlat tulee,oletko valmis!?
Tosi
9
375
Vastaukset
- öllimölli
Lapset piiloon ettei papit ahdistele.
- körtti-ukko
Ei tarvitse, ei ole lessupappeja ko. tapahtumassa....
- öllimölli
Lessut,katolliset,protestantit kaikki uskot kahlitsee ja tekee seksuaalisuudesta syntiä ja turmiollista.Samalla he sitten jumalansa nimeen ahdistelee ja käyttää lapsia,poikia ja tyttöjä hyväkseen.Lapsen vaarallisinta toimintaa on osallistuminen seurakuntien toimintaan.....
Jumalat eivät asu kirkoissa,ei uskovaisten suussa eikä pappien saarnoissa. - timantti104
Kyllä siellä on niitä lapsiin sekaantujiakin! Ei se kato uskontoa..
Kaikki nyt kaupungissa ulkokullataan ja sitten lopulta pas.... jätetään
muitten siivottavaksi... - Männistön muori
Körttiläisistä et ulkokultaisuutta löydä etsimälläkään.
- Hyvä ajattelutapa on
, että uhka tulee aina ulkoa.
- Sanaan turvaten!
Olen pitänyt Körttiläisiä hyvinä Uskovina,paitsi muutamat asiat ovat puutteellisia myös heillä,mutta en siihen puuttu,mutta nyt sain kuulla että Raamattu on väistymastä niilltä ja sen kirjoitukset mollataan ihmisten kirjottamaksi,niin se on ,mutta kuka on antanut aiheen ja käskyn kirjottaa,meille ihmisille neuvoksi se on Jumala itse,jos me ihmiset alamme omin ymmärryksin taivaaseen pyrkiin ei onnistu,olemme hukassa,ei mitään mahdollisuutta päästä,mutta Jumala on suuressa viisaudessaan ja armossaan ottanut meidät ihmiset pelastus suunitelman piiriin ja on antanut neuvon elää ja tehdä mitä meidän pitää tehdä,että pelastus olisi osamme,eikä siitä kenenkään pidä lähteä poikkeamaan mitä Raamattu sanoo.
Olkaamme Raamatun sanaan turvautuvia ja pysytään Uskossa loppuun asti!- öllimölli
Elä pelkää ei ole mitään taivasta. Usko vain siihen mikä käy järkeen ja edistää yhteistä hyvää. Jumala on kuollut ja jo oli aikakin.
Sanaan turvaten puhhuu asiaa.
Minuakin nyrppi se yks viissaan saarna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417397Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393821Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172168- 351416
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261407- 331362
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3371179Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141992Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7897