Aloitimme vauvan yrittämisen toukokuun alussa, kun luovuin kapselista. Lapsen tulolla ei ole kiirettä, mutta aikaa ei ole ylenpalttisesti, koska olen reilusti yli kolmekymppinen.
Toukokuun kierto oli vain 25 päivää, ja kesäkuussa harrastimme ahkerasti seksiä. Hieman yli viikko sitten nännejäni alkoi aristaa lievästi. Aikaisemmin minulla ei ole ollut rintojen arkuutta kuukautisten aikoihin. Vuotoa ei näkynyt, ja aloimme epäillä, että olisin raskaana, Mahaa nipisteli muutamana päivänä, mutta muita ovulaation merkkejä ei tuntunut.
Viime yönä alkoi pieni vuoto, joka tämän päivän aikana lisääntyi huomattavasti. Kierto olisi siis 40 päivää.
Nänneissä ja rintojen yläosassa on yhä vähäistä aristusta. Lukemani mukaan raskaus on joskus mahdollinen, vaikka kuukautiset alkaisivatkin, Kannattaisiko testi tehdä, ja kuinka pian?
Voisiko olla?
5
241
Vastaukset
- dtfgyu
Kai sä testin voit jo nyt tehdä :) Jos on negatiivinen, tee parin viikon päästä uusi. Itse tein alkuvuodesta positiivisen testin. Alavatsaa nipisteli, mutta menkat ei alkanut. Kun testin tein, oli menkat silloin myöhässä 1,5 viikkoa. Heti sitten ilmestyikin tuo rintojen arkuus, jota mulla ei muuten koskaan ollut. Varsinkin nännit olivat tosi arat. Onnea! :)
- Kannansäätelijä
Onko sulla tai vauvantekokaverillas ennestään jälkeläisiä?
- Kannansäätelijä
Suomi-tyttö kirjoitti:
Ei ole lapsia kummallakaan. Siksi tuntemuksia mietinkin.
Ok. Oletteko pitkässäkin parisuhteessa ?
- ygcer
Kannattaa tehdä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 351896
- 50828
- 82819
Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t35681Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7681Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27590- 59502
- 44459
Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel28449Näin juhannuksena tuttu nainen
Harrastettaisiin sitä kovasti, yhdessä. Tunteeni tiedät kun ne ilmaisin. Olet koko ajan mielessä, houkuttelevana, halutt27406