Ostin sellaisen korantalutusraudan vieterillä joka on tarkoitettu fillariin. Ruuvasin tuon raudan pappatuntsaani kiinni ja vedän ajokoiralle 20 km lenkkiä mukavalla vauhdilla joka toinen päivä. Ajattelin ensiviikolla vetäsitä pari 30 km lenkkiä viikossa. Kyllä alkaa pojalla kylkiluut paistamaan joten pitääpä laittaa lisää rasvaa ja hiilareita soppaan kun energiankulutus on kasvanut.
Mopolla koira kuntoon.
4
158
Vastaukset
- näitä taas
Heko heko. Vaikka voihan noinkin pöljiä tietty löytyä.
- Mottori avuksi .
Ihan kiva tuo Pappatuntsa. ITse ulkoilutan mielummin autolla eli ajan metsäautotien päähän ja helvetisti audilla karkuun niin koira tulee kuin hullu juosten perässä.
Olen kyllä sitä mieltä että moottorilla mestareita tehdään. Muista myös aina potkaista koiraa sillä se kasvattaa luonnettaa. Kettukoiraa ei muuten saa ellei koiralla ole kovuutta ja potkimalla ja remminperällä saa kovuutta koiraan.
Eräs tärkeä mestarin rakennusaine on myöskin Barffaaminen eli vain lihaa koiralle ja ehdottomasti punaista lihaa. Broileria voi antaa pystykorville mutta ajokeille vain nautaa,poroa tai muuta riistaa. - ajomies2
Erittäin suuri vaara mennä eläinrääkkäyksen puolelle, jos ei osaa lukea koiraansa. Yleensä ylenmääräinen treeni pilaa koiran, on osattava pitää lepo ja liikunta oikeassa suhteessa. Oma kokemus on se, että polkupyörällä juoksuttamalla hiljaiselle vauhdilla, niin että koira ravaa, ja jos lämpötila yli 15 astetta silloin kävelyttää. Soratiet parempia kuin asfaltti. Kun itse pyöräilee ja pävelyttää koiraansa, pysyy oma kunto kelvollisena.
- allisoni
Tiiät varmaan aloittaja itekin että moottorikäyttöisellä ajoneuvolla juoksuttaminen on laitonta? Raukkamaista kehuskella sellaisella täällä, jos ei omaa lihasvoimaa kehtaa käyttää, ei eläintä tarvitse ollenkaan.
Itselläni kaksi metsästyskäyttöistä koiraa ja kyllä oma kuntokin on kasvanut niille liikettä antaessani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981683- 551103
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4371076- 1701013
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671