olisi tiennyt n.23-25 vuotiaana mihin tämä kaikki johtaa, tuskin olisi julkisuutta niin kovasti kaivannut. Tämä kaikki herjan ja loan heitto on mennyt aika pitkälle jo. Ei joillekkin riitä tämä pikku pokkari, vaan pitää kaivaa kaikki esiin mikä on METROPOLILTA mennyt ohi. Immoskakin ottaa nyt kaiken hyödyn näköjään irti. Ennen istui hiljaa, ei varmasti PELKURUUTTAAN vaan ehkä laskelmoidusti. Maine, julkinen maine se on olkalaukullekkin näköjään hyvin tärkee. Miksi ei kampaajana tee oikeita töitä? Miksi kaikki Tukiaisten elämässä on Johannan syytä, onhan siellä näitä perskärpäsiä ollut jotka kaiken hyödyn julkisuuteen ottaneet. Ja nyt, Johanna on ainoa jota syytetään. En jaksaisi itse sitä taakkaa selvinpäin kantaa.
Jos Johanna
hiirulainen
9212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olet väärässä! Ei Tunkkia syytetä mistään mihin hän ei olisi itse syyllinen!
Otetaan kaikki mahdollinen irti vielä kun ehditään. Sitähän tämä on.
Ja tarkoitan tällä sitä, että sama roskalehdistö, joka oli Tukiaista nostamassa julkisuuteen, on nyt rahastamassa yleisöltä viimeiset pennoset kun vielä voi. Kohtahan Tukiainen on entinen julkkis.
En arvosta korkealle ketään tyyppiä, joka haluaa julkisuuteen vain julkisuuden vuoksi. En ihaile Johannaa, mutta vielä vähemmän arvostan näitä koulukiusaajamentaliteetilla varustettuja perskärpäsiä.
Eniten halveksin roskalehtiä.
Näihän se menee. Ja ymmärrys on kai nykyään "lässytystä".
Juuri noin.
Jos sisaruksilta onkin mopo karannut, niin luulisi Seiskalla olevan joku selväjärkinenkin, etteivät kaikkea tukiaisskeidaa sivuilleen hyväksyisi. Viimeksi tätä väitettyä Arton morsiamen ja lapsen pahoinpitelyä, joka ei ainakaan paranna kenenkään tilannetta (Paitsi tietysti Seiskan kassavirtoja.)
Voin kuvitella sen ylävitosten määrän, mitä Suomen roskamedioitten toimituksissa lätkitään jokaisesta naarmusta. Ja jos joku hakattaisiin sairaalaan tai peräti kylmäksi, se olisi jo samppanjan ja kakkukahvien paikka.
Joo, myyntitulot kasvaisi.
Ja näädät läähättäisi innosta piukeana.
Halveksit, mutta kuitenkin luet innosta täristen.
Täytyy myöntää nimerkille , Hyvillä mielin, että nyt kallistun nyt kannallesi.Tämä Tuksun ja Jullikan ympärillä pyörivä väkivaltainen kerjäläisooppera alkaa saada jo tympeän koomisia piirteitä.
Inhoan Tuksua ja Jullikkaa ihan vilpittömästi, mutta kovin ovat typeriä ja sensaatiohakuisia nämä ex-ystävät ja ex-miehetkin ja inhoan heitäkin.
En lainkaan puolustele Tunkkia enkä Jullikkaa jos on noin vaikeaa hillitä itseään niin tuksuna vetäytyisin julkisuudesta enkä antaisi ihmisten viritellä ansojaan.Ja onko nyt ihan tasapuolista ja fiksua näillä uhreillakaan itkeä, että Tunkki kävi päälle kun mennään liki ja oikein koetetaan saada valokuvia Tunkista epäedullisessa tilanteessa.
Kuvottavaa meininkiä sevenlehdeltä alkaa jo mennä yliäyräiden jokapäiväinen mankuminen.
On tavan pelle tämä Artokin ja näyttää todelliset karvansa, aikuinen mies määkii uuden morsiamensa kanssa miten pelkäävät Tuksun kostoa.Olen räikkynyt Tuksua vastaan ja räikyn vastakin, mutta tasapuolisuuden nimissä kyllä tämä Tukiaisen uhrien liittouma saa jo koomiset piirteet.
Noh kun uhreilta puuttuu koulutus ja eivät oikein pysty tekemään rehellisä tötä niin sitten voivat rypistellä seven lehdeltä ja muilta roskalehdiltä saatuja seteleitä onnellisena hyppysissään kun näyttelevät "sankarillisesti" pahoinpitelyn jälkiä.
Juuri noin sinä se kiteytit asian kuten minäkin olen ajatellut
Oho. Onko metallimuija tullut järkiinsä????