Niin miksi vihaatte broneja? Mitä vikaa siinä on, että me tykätään My little ponysta?
Miksi vihaatte broneja.
BronyBoy
66473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
En vihaakkaan.
mikä hemmetti on brony?
Huomaatko että olet jo liian vanha?
mä olen Aikuinen
Se on sellainen henkisesti jälkeenjäänyt mieshenkilö, joka katsoo, ja koko sydämestään pitää sarjasta, nimeltä My Little Pony.
Brony = bro pony
sinä olet aikuinen. tämä on nuorten palsta
oletko väärässä paikassa
MLP FIM 12-40V fani.
Jotka ovat valloittaneet youtuben ja muut internetin paikat.
Eikös värikkäät pienet ponit ole about 7 vuotiaiden tyttöjen hommaa? :D Järki käteen
ne on niin saatanan ärsyttäviä, mulla on facessa kaverina (ei oo pitkään) yks ponihomorunkkari niin koko vitun ajan se laittaa jotain "ihana poni mä oon just tällänen
Puhutko leo rantasesta?
onko antti kenties?
joo, paikal.
kyllä
joo ja kyllä puhuin siitä
linkkaas rantaselle tää keskustelu :D
ok jos oot edelleen antti
joo oon
Miks niiden pitäis kuuluu vaan lapsille? Ette ilmeisesti voi nauttia esim. disney-elokuvista koska nekin on suunnattu pääsääntöisesti lapsille? MLP on täynnä positiivisuutta ja hyviä elämän oppitunteja sekä huumoria ja ihania, uskottavia hahmoja. Itse olen jo 20-vuotias nainen ja katon silti poneja, eikä sen taustalla oo mitään omituista, en haikaile lapsuuteen, katson sarjaa koska pidän siitä. Kaikilla on oikeus vapaasti tykätä eri asioista ja se että joku tykkää my little ponysta ei ole sinulta mitenkään pois.
"JOS KAIKKI KATSOISI PONEJA MAAILMA OLISI PAREMPI PAIKKA ULIULIULI!!"
Se, että olet henksesti jälkeenjäänyt, on yhteiskunnalta, ja ihmiskunnalta, ennenkaikkea itseltäsi, pois. Se ei tuskin ole mitenkään sinulta pois, että kaikki vihaavat sinua, ja "poniharrastustasi".
Haha :'D
Kai ihmiset saavat pitää siitä, mistä sattuvat pitämään?
MLP FiM on oikeastaan sama asia, kuin vaikka....Kauniit ja Rohkeat, Täydelliset naiset, Emmerdale, Rillit Huurussa, Salatut Elämät...siis ihan vain TELEVISIOSARJA :D
Salkkaritkin on suunnattu nuorille ja aikuisille, mutta kaiken maailman 8-vuotiaat Liisat ja Mikot katselevat niitä ja puhuvat kaiken maailman Persikka-Peteistä, Ismoista, Sepoista ja muista vastaavista ._.
Ponit sentään opettavat jotain hyödyllistä kaikille ikäluokille, toisin kuin Salkkarit, jotka ovat haitallisia lapsille. Ponit eivät vahingoita katsojiaan.
Terveisin taas kerran se sama Saldolatauksen Rebekka :'D
"Salkkaritkin on suunnattu nuorille ja aikuisille," Se on perheohjelma.
"Ponit sentään opettavat jotain hyödyllistä kaikille ikäluokille, toisin kuin Salkkarit, jotka ovat haitallisia lapsille. Ponit eivät vahingoita katsojiaan." Opettavaisia. Pitää olla aika tynnyrissä elänyt, jos se skeida on tosiaan jollai tavalla opettavaista. "Ponit eivät vahngoita katsojaan." No näköjään teitä ponihomoja se vahingoittaa henkisesti, ja tekee teistä feminiinejä pikku puppeleita.
Öhmn...minä olen 13-vuotias tyttö :'D
"Se on perheohjelma."
-Kyllä. Mutta se sisältää murhia, huumeita, kaikkea sellaista, joka ei nyt välttämättä ole sille 8-vuotiaalle Liisalle kovinkaan hyödyllistä. Liisan olisi parempi kuulla maailman kauheuksista esim. vanhemmiltaan, eikä televisiosarjan kautta.
"Pitää olla aika tynnyrissä elänyt, jos se skeida on tosiaan jollai tavalla opettavaista"
-No, täytyyhän meidän tynnyrissä eläneidenkin oppia asioita jostain ;) Missä sinä olet muuten elänyt? Ja oletko katsonut poneja ikinä?
"Pikku puppeli" kuulostaa kyllä itseasiassa aika suloiselta. :3
"Öhmn...minä olen 13-vuotias tyttö :'D" Eli et ole brony. Brony on miespuolinen henkilö, joka pitää my little ponysta, useimmiten yli 15-vuotias. Sinä olet tyttö, ja kys. ohjelma on vieläpä tarkoitettu juuri sinun ikäisillesi (3-14v).
"Kyllä. Mutta se sisältää murhia, huumeita, kaikkea sellaista, joka ei nyt välttämättä ole sille 8-vuotiaalle Liisalle kovinkaan hyödyllistä. Liisan olisi parempi kuulla maailman kauheuksista esim. vanhemmiltaan, eikä televisiosarjan kautta." Lisan pitä joskus kohdata maailman kylmät kasvot.
"Ja oletko katsonut poneja ikinä?" No onhan niitä tuolla hevostallilla näkynyt :D
Kutsuinkohan minä itseäni bronyksi? :'D
Mietinpä vain, että täytyyhän kavereita puolustaa vähän (':
Liisa kohtaa ne maailman kylmät kasvot itselleen sopivalla, turvallisella tavalla.
Television välittämät kuvat saattavat jäädä Liisan mieleen kummittelemaan ja aiheuttaa kaikenlaisia ongelmia tulevaisuudessa, jotka estävän terveen maailmankuvan luomisen. Ei Liisa välttämättä ymmärrä, että miksi se setä siellä televisiossa ampui sen tädin.
Bronyt;kuten minä emme ole jälkeenjääneitä. Alkuperäinen kysymykseni oli miksi vihaatte meitä. Siis miksi vihaajat vihaavat meitä. Sitäpaitsi lifemockerkin saa olla täällä palstalla, arvon lifemockerin vihaajat.
Te olette henkisesti jälkeenjääneitä. Te katsotte pikkutytöille tarkoitettua prinsessa-aiheista poniohjelmaa, koska ette kestä todellista maailmaa, joten turvaudutte tuollaiseen paskaan. Tämän lisäksi, ette voi olla tunkematta sitä ponipaskaanne kaikkien naamaan. Joka paikassa, missä teitä "bronyjä" on, niin tungette toisten naamaan ponejanne. Yritätte käännyttää kaikkia "bronyiksi". Turha alkaa kitisemään "ei kaikki bronyt ole sellaisia" tarpeeksi moni teistä on. Lisäksi tässä "brony" ryhmässä on paljon homoseksuaaleja, ja muita perverssejä, ja useat bronyt myös tuntevat seksuaalista vetoa näitä kuvitteellisia ponihahmoja kohtaan, ja runkkaavat ponifanien tekemille ponipornopiirroksille. Te olette ihmiskunnan alinta kastia, ja rappeutuneen yhteiskunnan tuloksena syntynyttä saastaa. Mene pois.
Tämä viesti tämä viesti ahdistutti minua!
Se sai minut raivostumaan!
Se sai minut sekoamaan!
Se sai aivoni räjähtämään!
Se sai minut itkemään!
Se sai minut tappamaan sinut!
Se sai minut rageamaan!
Tämä viesti on väkivaltainen paska tämä 4555454 viesti
Se on saastaa!
Hakeudu hoitoon
Ja mun kik on XDguy
Homoseksuaali=perverssi?
Ei, ne ihmiset, jotka tuntevat seksuaalista vetoa poneja kohtaan, ovat jotain muuta, kuin Bronyja. Tämä todetaan monissa poneista tehdyissä dokumenteissa.
"poneista tehdyissä dokumenteissa"
Brony = Miespuolinen henkilö, joka PITÄÄ sarjasta My Little Pony. Nämä kopottelijat ovat bronyja, sanoittepa mitä sanoitte.
Tännekkin sinun piti tulla mainostamaan tätä ponipaskaasi "yhyy miks te vihaatte meitä" NO SIINÄS MIETIT, SAATANA!
"Homoseksuaali=perverssi?" Kyllä, homoseksuelli on luonnonoikku, ja luonnonvirhe, yhteiskunnan iljetys.
En ole tämän ketjun aloittaja.
Sana "pitää" ei käsittääkseni tarkoita minkäänlaista seksuaalista kiintymystä.
No, mielipiteensä kullakin. Mutta mielestäni homoissa ei ole mitään vikaa.
Voi jumalauta... Mitä jos harjoittelisit luetun ymmärtämistä?
Brony on mieshenkilö, joka PITÄÄ my litte pony sarjasta. Sanaan PITÄÄ ei välttämättä kuulu mitään seksuaalista. Sinä sanoit, että mlp-poneillerunkkaajat, eli kopottelijat, eivät ole bronyja. Bronyt ovat miespuolisia henkilöitä, jotka pitävät my little pony sarjasta. Kopottelijat PITÄVÄT my little pony - sarjasta, samalla tavalla, kuin ei-kopottelevat bronyt, ja kuitenkin myös eri tavalla. He ovat bronyja, toisin kuin väitit.
Eli periaatteessa haet nyt vain syytä vihata kaikkia Bronyja? Tuolla tavalla ajattelemalla voit yleistää kaikki Bronyt seksuaalisesti kieroutuneiksi.
"Eli periaatteessa haet nyt vain syytä vihata kaikkia Bronyja" Mitä vittua, haen syytä? Teidän kaltaisia minä vihaan jo muutenkin.
uuni odottaa kaltaisianne
Minusta Bronyt eivät vastaa mies stereotypisointia ja siksi ovat helpon pilkan kohde. Interenetti on täynnä erilaisia kohteita joita ihmiset haukkuvat säännöllisesti koska siitä saa jotain hauskaa irti. Esimerkiksi Bieber, Rebecca Black, Pewdiepie, Homot, Ruotsalaiset tai One direction.
Jos poika katsoo pikkutyttöjen ohjelmaa nii mikä siinä. Jokaisellahan on omat mieltymykset. Mutta Broneissa mättää se että he tuntuvat liian usein keräävän huomiota kyseisellä asialla. Kaikissa profiilikuvissa on poni, kaikissa profiilinimissä on sarjasta jonkin henkilön nimi. Minusta näinkin "poikkeavat" ja henkilökohtaiset asiat voisi pitää ihan omana tietona.
Vaikka tykkäänkin katsoa joitakin vanhoja disneyn piirrettyjä tai lapuudenmuistoja niin en minä hehkuta siitä jokaiselle joka tulee vastaan. Varsinkaan jos kyse olisi jostakin joka on suunnattu tytöille.
Noni tutustuin vihdoin internetin spämmäämiseen.
Mun mielesstä ponivihaajat ovat kateellisia bronyille koska eivät pysty itse katsomaan "prinsessa-aiheista poniohjelmaa" eli ovat nössöjä:D
aina se kateus kortti otetaan esiin kun ei keksitä oikeita argumenttejä
"HÖRR OOTTE VAA KATEELLISII LOL XDDD"
tapa ittes
Sitäpaitsi, ei tarvitse olla jälkeenjäänyt voidakseen katsoa ns. "prinsessa-aiheista poniohjelmaa" eli vihaajat vihaavat turhaan.:D
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
SO MUCH SHIT IN HERE SO I SHALL POST MOOOOOOOOOORE!!!!
Rantanenko se siellä?
Usein katson näitä asioita jotta pystyn paremmin mielipiteeni ilmaisemaan, tässä tapauksessa sanon että katsoin kyseistä sarjaa 2 jaksoa, kaverin "pakottamana".
Sarjasta en pitänyt, nimenomaan näiden prinsessa-aiheisten kaikki-ovat-ystäviä teemojen takia. Bronyt saavat olla rauhassa kunhan eivät nimenomaan tunge niitä ponejaan naamaan, niinkuin tässä keskustelussa on aiemmin mainittu.
Oma vihani bronyja kohtaan johtuu siitä, että he eivät pide asiaa omana tietonaan vaan oikein baittaavat ihmisiä vihaamaan heitä juurikin profiili kuvilla ja nimimerkeillä. Jos ette halua että teitä vihataan ponien takia älkää yrittäkö tuputtaa sitä muille.
Ja by the way painukaa kettuun Team Fortressista ;D
Belieberit tunkevat biebereitä joka paikkaan.
Minecraftin pelaajat tunkevat servuja joka paikkaan
Tossa 2 esimerkkiä.
Ja ette vihaa minecraftia tai beliebereitä?
Myös brony hatersit änkyttävät sitä ettää vihaavat mlptä tai bronyja esim nimimerkeissä.
Kuka sanoi etten vihaisi heitäkin? :D
Hatersien tekosyyt -.-
vain näissä ponirunkkareiden aiheissa, ei muuten
Tekosyy...? Mua vituttaa kaikki ihmiset jotka tyrkyttävät omia mielenkiinnon kohteitaan toisille. Oli se sitten ponit, Bieber taikka koiran paska :D
NYT SAATANA KAIKKI ANTIBRONYS SUNMUUT KUSIAISET!! Älkää jaksako arvostella muita sen takia mitä ne katsoo. Käskette täällä bronyja ja pegasistereitä hankkimaan elämän ja katsomaan kunnon tv sarjoja. Teiän se elämä pitäs hankkii. Te tääl selaatte internettiä ja vihaatte ihmisiä sen takia mistä ne pitää. Oikeesti erittäin pieni osa bronyista on jotain pedofiilejä ja homoja. Myös suuri vähemmistö bronyistä on jotenkin feminisiä. Eikö ihmisestä voi pitää vaikka hän pitäisi jostain josta sinä et?
Ensinäkin miks bronyi sanotaan tyylii homoiks. On homotki ihmisiä. Ja ihan perus sakkia ja se vaan on niin addiktio haukkua näitä ohjelmia. Kyllä mäkin vähän niinku esim. Vihaan 1d mutta en haluu jauhaa paskaa siitä. Ps väitätte et kaikki bronyt puhuu niistä ja hankkii kaokkee fani kamaa. No ite oon brony ja ehkä joskus sanon jollekkin frendille et on hyvä sarja. Et pliis lopettakaa toi saatanan ärsyttävä valittaminen
Kukin kattoo mitä haluaa mikä siinä on ongelmana?
Brony hatersion logiikka katoin 2 jaksoa!
Itsekkin vihasin sarjaa kun en ollut katsonut jaksoja.
Jos olisin lopettanut jaksojen katsomisen 2 minusta olisi tullut vihaaja -.-
Mlp hyviä puoli
Laulut jäävät päähän soimaan ainakin hyvät :D
Hyvä animaatio
Viittauksia irl mailmaan ja muualle
Jokainen jakso muistaa edellisen
Hyvät ääninäyttelijät
Huumoristinen
Jokainen hahmo on persoonillanine (esim Pinkie Pie on tosi hauska)
Lauluis on hyvä rytmi ja vaikkei sanat olisikkaan parhaat rytmi ja musiikki jää päähän.
Animaatiot ovat huippuluokkaa verrattuna muihin nykyanimaatioihin
Viittauksia esim gangnam styleen (se oli esimerkki viittauksia on ainakin 50)
Ääninäyttelijät sopivat hyvin hahmoille
Huumorissa ei vähäilty,koska sarja tehtiin justiinsa sitä varten että vanhemmatkin voivat katsoa sarjaa lapsensa kanssa ilman häpeää.
:D
Huonotpuolet
-Animaatio virheitä
-Saattaa vaikuttaa aluksi lapselliselta
-Hasbro alkoi poistaa jaksoja youtubesta
-Mlp figuurit ovat rumia (yleensä)
Pari Mlp laulua esimerkkinä haterseille:
http://www.youtube.com/watch?v=5tCPxXW_9qI
http://www.youtube.com/watch?v=bw7VLJT5mdA
http://www.youtube.com/watch?v=Ssl1RxwMWNA
Viittauksia:
http://th09.deviantart.net/fs70/PRE/i/2011/079/4/f/photo_finish_by_shelltoontv-d3c1h9h.png lady gaga
http://ponyvillegazette.com/files/2011/12/my_little_pony_friendship_is_magic_parody_of_nyan_cat_with_rainbow_dash-1024x576.jpg
En jaksa etsiä enempää viittauksia.
Tässä viälä jakso jonka hatersit toivottavasti katsovat:
http://www.youtube.com/watch?v=rsPZh_opwyI
Twilightin sekoilut ovat tosi hauskoja.
Mutta voitte katsoa myös ilkeän fluttershyn.
Tai vaikka discord jakson.
Discord onkin paras ja huvittavin pahis.
Tossa toivottavasti ette enään vihaa bronyja tai mlptä
ymmärrä nyt jo jumalauta että jos pidät sarjasta niin hieno juttu, minä en pidä eikä tarvitse tuputtaa sitä täällä kokoajan
Siis yritin sanoa tuon asiallisesti anteeksi.
Itsekin olen brony :D
Hyvä!
itte olen brony ja tykkään kyseisestä sarjasta, mutta tosin mua häiritsee kans se et ne bronyt sit tunkeutuu jokapaikkaan nickkien ja profiilikuvien yms kanssa :/
Ok
Karu elämä odottaa.. Ei MLP viittaa mitenkään irliin... Irlissä on sotia... Murhia... Huumeita... Juoppoja... Pervoja... Kaikkea... MLP on ohjelma joka kertoo mitä maailma olisi ilman pahuutta... Bronyt ottavat kyseisen animaation liian todesta ja siksi kaverini tunkee poneja ihan joka suuntaaaaanh!!!
Ennen olin ns. vihaaja, mutta onhan MLPn jotkut jaksot ihan jees, mutta pidän sen omana tietonani
nykyaikana brony nimike ei koske vain miehiä tasa arvon nimessä sillä voidaan myös tarkoittaa naisia jotka pitävät sarjasta ja eivät tykkää pegasister nimestä. ja toinen sarja on tarkoitettu kokoperheelle. lauren faust halusi tehdä siitä sellaisen mitä vanhemmat voivat katsoa lastensa kanssa. ja siksi sarjassa on paljon vitsejä ja viittauksia jotka vain vanhempi ihminen voi tunnistaa tai ymmärtää.