elämää on vielä jäljellä, koitetaan edes selvittää asiat jos ne painaa rakkauden vaakalaudalla, vaikka tiedän että nainen ujostelet kosketustani ja kieltäni. Halusit vain rakkauden runollisia tuulahduksia. Tosissaan en tiennyt mitä halusit, et uskaltanut tarttua silloin tilaisuuteen vai haluatko kanssani perheen?
Kun
kaikki avoinna
13315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei halunnut susta mitään, siksi ei muka "uskaltanut" koska ei ollut halua eikä kiinnostusta.
Anto ymmärtää kuitemkin. El'n siinä tunteessa ja odotan vastausta kurja.
ei sitä netissä kysellä perheiden perään, kyllä ne perustetaan ihan siellä missä ihmisten välillä on kipinää ja sympatiaa, milloin on.
haluun....
Ai mun kaa vai?
Hänen kanssaan haluan kaiken mahdollisen, mitä elämässä vielä voin saada...mitä se sitten on, se jää nähtäväksi.
Kieltä ? Heh, kuulostaapa tutulta :D Mutta sitten asiaan; Ehkä hän halusi sinusta aviomiehen itselleen eikä tiennyt sitoutuisitko häneen niin lopullisesti.
Pelkkä arvaus näin naisen logiikalla.
Epäluotettavaan ei voinut riskeerata.
Halusin kanssasi perheen
Kumpi meistä ujostelee? Kumpi meistä pakenee? Miten löytäisimme tien toistemme luo? Kyselee
Tätä samaa kysyn minäkin eräältä mieheltä.
Missä olet.. jyväskylässä?
sanomatta jäi.
Kumpa ne kaikki voisinkin nyt kertoa, mitä silloin en uskaltanut, tai ei ollu tilaisuutta kertoa, niin nyt rohkeus riittää sen kaiken kertomiseen.
Perheenkö kanssasi? No mikään ei liene mahdotonta, mutta sen aika näyttää.