Aarresaari!

yks ukko

Aarresaari-kirppis haisee! Onko siellä likaisia mattoja tai vaatteita myynnissä? Haju on lisääntynyt tämän vuoden puolella.

6

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hajuton mies

      Ei siellä silloin haise kun sä et ole siellä. Hehehee....

    • toinen ukko

      Kyllä tuossakin oli sellainen kommentti, että vain vailla aivoja oleva siihen pystyy. Kaveri oli ihan oikeassa. Siellä haisee. Kyllä se haju tulee nimenomaan paskaisista rytkyistä, mitä siellä on hyllyt pullollaan.

      • selvää asiaa

        Kaikilla kirppareilla haisee. Mitä tunkee itseään johonkin paikkaan missä on "tunkanhaju". Täytyy mennä tavaratalojen "kemppariosastolle", niin saa hienoa hajua haistella. Tai sitten metsään tai merenrannalle, niin on raikashaju.
        - En ole käynyt missään kirpparilla, jossa ei haisisi. Mutta minusta se on luonnollista, koska vanhat huonekalut ja vaatteet ym. romut haisevat.


      • selvää asiaa kirjoitti:

        Kaikilla kirppareilla haisee. Mitä tunkee itseään johonkin paikkaan missä on "tunkanhaju". Täytyy mennä tavaratalojen "kemppariosastolle", niin saa hienoa hajua haistella. Tai sitten metsään tai merenrannalle, niin on raikashaju.
        - En ole käynyt missään kirpparilla, jossa ei haisisi. Mutta minusta se on luonnollista, koska vanhat huonekalut ja vaatteet ym. romut haisevat.

        Jep, ja pieni osa myytävästä kirppis-tavaroista on vielä sellaista ettei tulisi mieleenkään pistää myyntiin, vaan ennemmin toimittaisi Korvenmäelle...


    • Roope-Ankka(saari)

      Raha haisee.

    • Rottia

      mitä niille tehdään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2752
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2318
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2055
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1454
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1142
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1057
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1050
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      117
      996
    Aihe