Nyt on nähty monta valtuusttoo, kuin monta on hommannu hommia ?
Porukka halus takas ja mitään eivät osaa, tai anteeksi osaavathan ne omaa paikkaaa puolustaa .
Sanooko mitään ?
-Rautavarasto
-Metsäkonetehdas
-talotehdas
Nyt on se porukka remmissä ?
Myyttiinkö halavalla metät, saiko joku niistä jottain ?
Mikä on tottuus näissä asioissa ?
Nyt on nähty
10
196
Vastaukset
- Hohhoijaa
Sinä se jaksat ruikuttaa... Onneksi meillä on kuitenkin nyt osaava Pyhäjärven kehitys Oy.
- Hohhohhoijaa
arto.lohvansuu kirjoitti:
No se on hyvä se. Työttömyys loppuu siis , milloin ?
Heti kun yrität mennä töihin, harvemmin sitä ketään kotoa haetaan.
- jos on markkinoita
no heti kun puolalaiset saa hallin valmiiksi
- useita valmistajia
ei kenelläkään ole varaa tehdä varastoon tehdä yhtään mökkiä,pitää olla tilauksia ,,,jos ei ole valmistus alkaa "seisakilla"
- voivoe
Mitähän lohvansuu horisee. Valtuusto on valittu vaaleilla.Ihmiset ovat äänestäneet edustajansa perustuslain mukaan.Mikä siinä on väärää?Onko äänestäjät tyhmiä? Vai onko Suomen perustuslaki niin huono että se nostaa päättäjiksi tyhmiä,oman edun tavoittelijoita tai rikollisia.
- perustuslakia
voivoe kirjoitti:
Mitähän lohvansuu horisee. Valtuusto on valittu vaaleilla.Ihmiset ovat äänestäneet edustajansa perustuslain mukaan.Mikä siinä on väärää?Onko äänestäjät tyhmiä? Vai onko Suomen perustuslaki niin huono että se nostaa päättäjiksi tyhmiä,oman edun tavoittelijoita tai rikollisia.
Olisko parempi miettiä jo ehdokkaaksi asettuessaan että onko minusta yhteisten asioiden hoitoon.Tahtoo ne omat asiat olevan ensimmäisenä.
Kyllä me äänestäjätkin oollaan tyhmiä, jotkin jopa niinkin jotta luulevat itseään viisaaksi ja osaavaksi.
Perustuslaki ?
Mikäs se enää on, sitä on rikottu rahanahneudessa ja maaiman mieliksi jo monesti.
Erään naisministerin sanoin " kyllä perustuslakia voi rikkoa " .- kahveetunnilta
Parraaseen työaikaan taas täällä!!
- näsämasa
Ja kahveetuntilainen ei tunnista tutkivaa journalismia, sitä työtähän arto tekee kaikenaikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091175
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116998- 125906
- 93749
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten285704Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 72501