243 kiikaritähtäin?

teeripyymetso

6

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • metsolan kantele

      Samaisella kiikarilla tiputtelen metsoja kuin marjoja puista. Suosittelen.

    • Swaro,S&B,Zeis

      Osta joku Eurooppalainen, vai onko ne sinusta niitä luxuksia ?

    • Korpisissi

      Zeiss Victory Varipoint tai HT 3-12x56. Passaa sitten muuhunkin hommaan tuon aseen kanssa, vaikka peurakyttäyksellekin hämärään. Osta kunnollinen europpalainen. Maksaa enempi, mutta maksaa myös itsensä.

    • tikka 270win

      olisit ostanut 270win toimii hirveen hyvin myos hirveen ja lintuun

      • 65x55,vai mite se oli ?

        Mihinkä muuhun hirveen hyvin, kun hirveen hyvin MYÖS hirveen ja lintuun? Menikö yli...?


    • uhuder

      Joo mutta entäs tämä aloitusviestin kirjoittaja ei ammu hirviä!! Ihmeellisiä kommentteja??

      Erittäin hyvän kaliiperin olet valinnut ja ostanut, itselläni oli aikoinaan .243win ja olin huiman tyytyväinen mutta rahapulan vuoksi oli pakko myydä kiikarikivääri kun ei oikein ollut enää muutakaan myyytävää, se harmittaa vieläkin..nyt sitten baikalin taiga rihla 12/70-.222.....no tuleehan tuollakin teeriä mutta luotipiipulla ampuminen hieman hankalampaa ja enemmän keskittymistä vaativaa hommaa kuin .2434win kiväärillä, baikalissa kun on kiikari ja luotipiippu haulippipun alla niin kiikarin ja luotipiipun välinen matka on aika suuri ja se vie tarkkuutta ammunnasta pois.

      Ammuin radalla erään metsästäjän remingtonin 700 sarja kiväärillä jota myös mainostetaan pakettina kiikarin kans, siihen oli äänenvaimentaja asennettu ja olipa yllättävän helppo..siis todella helppo osua sillä aseella, erittäin mielyttävä ampua..laukaus lähti kuin henkäys, liekö johtunut tuntuma äänenvaimentajasta vai mistä lie mutta tuli heti sellainen tuntuma että tällaisen minäkin ostan kunhan vanhaksi elän ja suurta eläkettä nautin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1924
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1670
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1276
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      63
      1192
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      998
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      893
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      862
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe