Psykiatria vs. mafia

Kumpi on vaarallisempi ilmiö?
Mafian kanssa voi ainakin neuvotella ennen tappotuomiota.
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvä pointti, erittäin hyvä...

Mafialta voi piiloutua ja jatkaa elämää, mutta psykiatrian pitkä koura kaivaa sut esiin vaikka mistä ja lukitsee pieneen huoneeseen tekemään kuolemaa kaikessa rauhassa.

Miksi tämä sallitaan tapahtuvaksi? Miksei tähän päättömyyteen puututa? Mafian perässä kyllä ollaan ja rikollisia tuomitaan oikeudessa. Entäpä nämä psykiatrit jotka kuvittelevat olevans Jumalia ja päättää ihmiselämstä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahalla selviää kirjoitti:

Kumpi on vaarallisempi ilmiö?
Mafian kanssa voi ainakin neuvotella ennen tappotuomiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu