Pitääkö paikkansa?
Rapis vaihtanut hiippakuntaa?
Hannu Rapamäki
8592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Viimeviikolla nähty Parolantiellä..
mikä oli kunto?
Hän on muuttanut palvelutaloon.Ikä jo painaa rapamäen zz topin miestä.
Kaikkea hyvää mukavalle miehelle.
Joo se palvelutaloon muutto olikin jo tiedossa. Facessa vaan liikkuu huhu, jossa kerrottiin Rapiksen muutosta taivaisiin. Pari viikkoa sitten, näin myös Reskalla rollan kanssa.
Pullerin kentän viereinen penkki kävelytiellä on ollut nyt aamuisin tyhjänä?
Jos on kuollut, muistellaanpas hiukan. Rapis oli ehkä välkyimpiä ja humaaneimpia ihmisiä ketä tiedän. Vaikka ryyppäsi varmaan muutaman aivosolun kuoliaaksi, niitä sillä silti riitti loppuun asti enemmän kuin normihemmo saa edes syntyessään. Se hellyys millä hoiti kissojaan ja omenapuitaan osoitti myös varsin suurta empatiakykyä. rapis oli koko ajan huolissaan myös muiden ihmisten hyvinvoinnista ja kunnosta. Häntä ei kiinnostanut oravanpyörä, häntä kiinnosti se, miten ihmeessä muut ihmiset kestävät sen ja miksi ihmeessä he tekevät sen. Miten paljon ihminen tarvitsee ja millä hinnalla? Rapis päivystikin usein aamutuimaan ihmettelemään maailman menoa rapamäen pyörätien kupeeseen kysellen ihmisiltä, mihin hemmettiin näillä näytti olevan niin kova kiire koko ajan. Vastausta Rapis ei useinkaan saanut, koska sitä ei ole. Tai koska sitä ei haluta sanoa ääneen. Sitä ei uskalleta sanoa. Rapis näki ihmisten läpi totuuden. Lepää rauhassa Rapis, siis jos olet kuollut. Maailma olikin liian outo paikka sinulle. Liian kova viisaille miehille.
Loppuun-ja keskenpalaneita hautakynttilöitä näkyi olevan iso kasa 11.7-13 klo23, Hannun kotitalon portilla, rapamäessä. Lepää nyt rauhassa, Hannu.
Niinpä oli