Hei, olen potenut päänsärkyjä niin kauan kuin jaksan muistaa ainakin yli 10-vuotta. Lääkärit ovat olleet aina sitä mieltä että johtuu tietokoneella olosta tai etten käytä silmälaseja, olen sanonut heille miljoona kertaa ettei se johdu siitä. Päänsärkyni ovat välillä todella voimmakkaita ja on vaikea olla missään asennossa (päänsärkylääkkeet ei auta, tulee pahoinvointia, makuuasennossa päänsärky pahenee, arastelen ääntä ja valoa). Olen 2 kertaa nähnyt pelkkää sahalaitasta kuvioo, silloin minulla oli elämäni pahimmat päänsäryt ja meinasin oksentaa molemmilla kerroilla. En ole nyt kärsinyt pään särystä viikkoon, vaikka poden päänsärkyä keskimäärin 2-3 kertaa viikossa (tai siis tämä 2-3 kertaa viikossa tapahtuu aina kun on kylmemmät kelit tai talvi). Onko migreeni vai olisiko jotain muuta? Tavalliset päänsäryt kestän kuin mies vaikka heiluminen pahentaa päänsärkyä (Särkylääkkeet eivät auta silloin kun päänsärky on pahimmillaan, siksi olen pyrkinyt napsimaan aina päänsärky lääkkeen kun tunnen että päänsärky on tulossa). Kiitos etukäteen vastauksistanne.
Onko minulla MIGREENI?
aivanvarmastion
1
207
Vastaukset
- yksit tai pommita
Oletko käynyt neurologilla? Jos monta terveyskeskuslääkäriä on tuota mieltä, niin menisin yksityisesti neurologille. Ehkä sieltä löytyisi vastaus, mikä sinulla on.
Toinen mahdollisuus on se, että aina huiman päänsäryn aikaan taij jälkeen menet terveyskeskukseen. Ehkä ne sitten alkavat tutkia.
Kuvauksesi perusteella ensimmäinen veikkaus on kyllä migreeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541363
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39946Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14610
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26598Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19570Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543