Hahaa, Sipoossa taas normimeininki:
http://m.metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/espoolainen_ja_helsinkilainen_tappelivat_merivartiosto/
"Merivartiosto rauhoitti tappelun Kaunissaaressa"
5
479
Vastaukset
- paini piristääveljii
Normitoimintaa, kun Lespoo ja Hellsinki kohtaavat.
- Vartijat laitureille
Olispa tullut korppooströmmillekin 7.7, missä HSK:n sikaosato meiskasi koko yön valvottaen laiturin muita 30 venettä.
- ällitälli
Jos on jotain todellista valittamisen aihetta, niin tulevat kyllä kun soittaa.
Luonnonsatamista voi löytää hiljaisuutta. Palvelusatamista ei kannata sitä etsiä. - marikka III
ällitälli kirjoitti:
Jos on jotain todellista valittamisen aihetta, niin tulevat kyllä kun soittaa.
Luonnonsatamista voi löytää hiljaisuutta. Palvelusatamista ei kannata sitä etsiä.Väittäisin kyllä, että palvelusatamissa ollaan hiljaa ja sitä voi satamamaksua vastaan vaatia. Olisitte soittanut poliisin, niin ei tarvitse täällä palstoilla narista.
Toisaalta vastuu hiljaisuudesta on kyllä sataman ylläpitäjällä. Monessa satamassa otetaan kyllä rahat pois, mutta illalla 10 jälkeen ei mitään palvelua saati järjestyksenpitäjää näy paikalla.
- Reino-fani
Pitäähän sitä suutaan huuhdella kun joka aamu herätessä tuntuu että kissa olis sinne pizzinyt. Juhannuksenahan siellä viuhui puukko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272024
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021835Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841629Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611484Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331172- 1101093
- 761077
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm511073Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471056Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441003