Onko kukaan käynyt Khao Sok -kansallispuistossa jollain muulla kuin esim. Finnmatkojen 2 päivän reissulla. Eli esim. jonkin paikallisen matkatoimiston järjestämällä reissulla? Näyttää ainakin kuvissa tosi hienolta paikalta ja haluaisin olla yötä raft majassa järven päällä.
Khao Sok -kansallispuisto käyneitä?
7
1418
Vastaukset
- jou/
Khao Lakissa päätien varteen ja paikallisten linja-autojen tullessa käsi pystöön ja kysyy meneekö Khao Sokiin. Busseja menee kerran tunnissa Phuket- Surat Thani (Khao Sok sillä välillä). Takuapassa on pieni pysähdys. Ottaa esim. bookingin kautta majoituksen Khao Sokiin esim 1-2 yötä vaikkapa Khao Sok Palmview resortista hotellin kyyti odottamassa Khao Sokin bussipysäkillä ja kuskaa suoraan resorttiin. KSP:ssä ystävällinen mummo (Mama) järjestää oppaan viidakon patikkareissulle ja myöskin yöreissun Chieow lan järvelle lauttakylään jne.. Näin me viime talvena,homma toimi ja pienin kustannuksin.
- Kaupunkilaiset
Vau, kuulostaa hienolle! Onkohan tuonne kansallispuistoon mitään "pelkuriraukkaperheiden" retkiä ihan päiväseltään? Yö ja iltaretkiä emme kyllä sinne uskalla tehdä.
- Eka kertaa Thaimaanh
Kiitos tosi paljon:) Kuulostaa hyvälle!
- Pelkuri hotellista
Olet kyllä rohkea, minä en kertakaikkiaan uskaltaisi olla yötä jossain pikkumajassa, pelkäisin käärmeitä ja ötököitä ihan hulluna, ei uni tulisi.
Kerro ihmeessä tällä palstalla sitten kokemuksia tuosta retkestä, olisi kiva kuulla. - Eka kertaa Thaimaaha
Minäkin vihaan ötököitä, mutta kaikkea pitää kokeilla:) Kerron sitten kokemuksia, kun se aika tulee (talveen on vielä piiiitkä aika)!
- Kale19
On käyty 2 kertaa. Hinta on ainakin puolet halvempi kuin suomalaisella matkanjärjestäjällä. Matkoja voi ostaa katukioskeista ja pikkubussi tulee hakemaan hotellilta. Kaikki oli ainakin näilä meidän Khaosokin matkoilla erinomaisesti järjestetty. Ohjelmassa oli mm. elefanttifarmilla vierailu ja kanottimatka joella.
Lisävinkkinä vielä seuraava tieto:
Lomailimme Phuketissa Patongilla keväällä 2012 ja tutustuimme oppaaseen
nimeltään Fon Paengpromma (kutsumanimi Rainy), joka
järjesti meille kiertoajelun henkilöautolla Patongin alueella. Kuljettajana toimi
Rainyn veli. Hän odotti jokaisessa tutustumiskohteessa, että saimme rauhassa
kierrellä ja katsella. Mitään aikarajoituksia ei ollut ja hintakin oli edullinen.
Perhe järjestää kiertoajeluja ja muitakin taksipalveluja tarvitseville.
Suosittelen lämpimästi kiertoajelua suunnitteleville.
Yhteystiedot:
Rainy
Tel: 66 ( 0 ) 88 7541237
66 ( 0) 84 3073993
Kotinumero: 66 ( 0 )76 521714
Sähköposti: [email protected]- Toinen tyytyväinen
Katohan samaa kaveria joku muukin käyttänyt. Minä lähetin sähköpostin kaverin hakemaan lentokentältä viime reisulla. Soittaakin voi edullisesti suomesta hänelle numero sama kuin yllä mutta alkuun 995776688...... 4 senttiä/minuutti, jos vaikka lento suomesta jostain syystä myöhässä yli tunnin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038