Puolesta ja vastaan? Todellinen kulutus 1.6 bensa Minillä varmaan pienempi, kuin A1 1.4TFSI. Mini myös käytettynä vähän halvempi ostaa, vuosimalli 2010/11.. onko jotain syytä valita A1?
MINI Cooper vai Audi A1?
13
486
Vastaukset
- ota parempi
halvempi pitää ja pitää hintansa paremmin. tuollaiset säästöpossuminit eivät ole suosiossa, se on suunniteltu isommalla koneelle ja tehoille joista pystyy myös nauttimaan.
- ota punainen
ota se kummalla on mukavampi ajaa ja tuntuu kivammalta.
kulutuksessa tuskin sellaista eroa että merkitsee jotain. - Minejä
Kokemusta yks diesel A 1 ja kolme bensiini 1.4 automaattia. Vääntävät luonnikkaat koneet, ei jää jalkoihin. Ajettavuus todella hyvä, 1.4 seen automaatti sopii tosi hyvin. Kulutukset liikku 5 - 6,5 välillä. Mineistä kokemuksia, seitsämäs Mini käytössä. No Mini on hyvä ajaa, kulutukset samoissa. Tilat minissä pienemmät, mut kukin tietää tarpeensa joten niistä ei yleensä kannata väitellä : ) Niin kumpi parempi, paha on sanoo. Mut suosittelen kokeilemaan molempia autoja.
- MiinustaMinille
No ainaski Minille miinusta rengasmelu ja tuulilasin pystyasento hajoittaa ne
- pehmytpirelli
Eikös tuo rengasmelu johdu kaikkein eniten itse renkaista.
Osta mahdollisimman pehmeät renkaat, niin ei melu haittaa, mutta miinuspuolella on kulutuksen kestävyys. - Melua
pehmytpirelli kirjoitti:
Eikös tuo rengasmelu johdu kaikkein eniten itse renkaista.
Osta mahdollisimman pehmeät renkaat, niin ei melu haittaa, mutta miinuspuolella on kulutuksen kestävyys.Minissä et rengasmelua poista millään renkailla. Se on auton ominaisuus, joka vielä korostuu Suomen nastarenkaiden jyrsimillä karheilla asfalttipinnoilla.
- rahalla niitä saa
Melua kirjoitti:
Minissä et rengasmelua poista millään renkailla. Se on auton ominaisuus, joka vielä korostuu Suomen nastarenkaiden jyrsimillä karheilla asfalttipinnoilla.
Pika hei, vastailet sellaisiin asioihin mitä ei kysytty ja vielä vuoden vanhoihin juttuihin, on sulla kovat antipatiat Mineihin?
- -helppiä-
Auttakaa miestä mäessä ja kertokaa, miksi Mobile.de näyttää osassa vuosimallia 2008-2009 päästöt 129g ja osassa 139g, onko tuossa kohti joku facelift ja on saatu alennettua kulutus, että päästöt?
- No Mini tietysti!!!
tuo audi on niin RUMA että sellaisella ei aja hullukaan.
- Totuus?
Mutta se rengasmelu. Se lie Minissä kovempi kuin Audissa? Vai teitääkö joku totuuden?
- noloa niin noloa
Melu-Petteri vuoden myöhässä.
"Häkeltynyyt", asia on simppeli, käyt koeajamassa kummankin auton, sekä moottoritiellä että soratiellä ja päätät sitten.
Audi taitaa olla helpompi myydä ja vaihtaa kuin Mini.
Himoittin ittekkin Miniä, mutta kauppa tyssäsi korkeaan hintaan pikkuautosta.- elämä on valintaja
"Audi taitaa olla helpompi myydä ja vaihtaa kuin Mini."
Tuskin mikään autoliike kieltäytyy ottamasta Miniä vaihtoautona?
Hyvä maksaa enemmän kuin taviskinneri, eli siinä hieman syytä. Eikä voi väheksyä uusimpien mallien sisltämää BMW:n tekniikkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942293- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111892Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654