Uutisen mukaan facebook/facebookOS käyttissovellus pystyy ennustamaan melko tarkkaan oikein itsemurhan ikävien tilapäivitysten perusteella. Miksi tietokoneohjelman pitäisi pystyä ennustamaan ihmiselämän päätöspiste? Se on ihmisen, ei tietokoneen ennustuskyvyn päätös milloin elämä päättyy. Jokaisella on ihmisenä oikeus lopettaa elämänsä hetkellä ja syystä, jonka kuoleva ihminen itse katsoo oikeaksi. Facebookissa kenenkään ei tarvitse tietää hetkeä jolloin elämä päättyy. Jos saan tilaisuuden enkä kohtaa muunlaista kuolemaa niin lähden itse valitsemallani hetkellä tavalla, jolla kamppailulajiharrastajan sopii lähteä: seppukun kautta.
menee kyttäämiseksi
arvokas kuolema
774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Elinikä pitenee aina, kun asentaa tietokoneelleen Windows seiskan!
ei ainakaan koneen eikä asentajan.
eli kenen ikää tarkoitat?
Käyttäjän elinkää, käyttäjän!
Sehän on selvää, että kun tietokone toimii kuin enkeli - kaikki toimii ja näkyy - se vaikuttaa ihmisen mielenlaatuunkin rauhoittavasti!
Pitkää elinikää kaikille Windowskäyttäjille, toivoo : Microsoft
taisi olla juuri sinua koskettava uutinen
mutta kun moni tekee hätäpäissään jotain sellaista mitä katuu myöhemmin
ja sinä et ole mikään kamppailulajien harrastaja
enneminkin sinua ajatellen:
nördehiirulaisen itseri on syödä purkillinen mielialalääkkeitä ja herätä tokkurassa parin päivän päästä - arvokas lähtö epäonnistui - jäi vain oksennukset lattialle
Mielialahäiriöt kuuluvat ehdottomasti linuks-käyttäjille! Jostain syystä se kurttaus vaikuttaa siihen epäedullisesti. Toimimattomuudet varmasti yksi suurimpia syitä!
Sen sijaan Windowskäyttäjillä tätä ongelmaa ei ole sanottavammin havaittu - Windowsia käyttävät näet kaikki ihmiset, jotka käyttävät yleensäkään tietokonetta!
Itse asiassa olen kamppailulajiharrastaja, pitkän linjan sellainen. Takana on koko ikä jujutsussa, Okinawan karatessa jne. Koko repertuaari on tullut kaluttua joitakin erikoisempia lajeja lukuunottamatta. Ajauduin myöhemmin Ninjutsuun.
Nyt täytyy muistaa, että kaikki lajit, jotka tähtäävät toisen ihmisen vahingoittamiseen, ovat saatanasta - sielunvihollisesta!
Myös linuks voidaan laskea tähän ryhmään, koska sen toimimattomuudet vahingoittavat ihmistä ja aiheuttavat mielenterveysongelmia - niinkuin oletkin jo itse huomannut!