Ja toki olisi kiva tietää millaiset huoneet on ns. vanhalla puolella? Meillä varattuna perhehuone maaterassilla.. Onko kokemuksia span hoidoista? Ovatko hinnakkaita? Ja muutakin infoa ois kiva saada kun me matkustetaan sinne lapsen, esiteinin, teinin ja meidän aikuisten voimalla...=D Kertokaahan kokemuksia, matkakuume polttelee...;-)
Club dem spa!!! All inclusive vai ilman?
stinkku1
4177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ilman muuta all inclusive, ainakin meidän perheen viime elokuun kokemuksen myötä. Tosin on suhteellisen hinnakas, mutta maksaa kuitenkin itsensä takaisin ja ei aivan lähellä hotellia olekaan ravintoloita.
Ilman muuta AI. Aamiainen on pääravintolassa tai voit mennä myöhäiselle aamiaiselle rannan ravintolaan tai vesiliukumäkien viereiseen ravintolaan. Lettuja tarjolla koko päivän. Snack- baareista sai hakea syötävää 12-16, ranskalaisia, pizzaa, nuggetteja, spagettia, salaatteja... Jästskiä tarjottiin iltapäivällä. Lounasbuffet 12.30-14. Illallisbuffet alkoi 19. Seisovat pöydät täynnä ruokaa! Jälkkärivalikoima valtava. Meillä mukana teini ja 10-vuotias, ei tarvinut poikien nähdä nälkää. Syötiin kaikkea, mitä mieli teki eikä kenelläkään minkäänlaisia vatsaoireita. Mukavaa matkaa!
Ilman muuta allin, oltiin ko paikassa nyt kesäkuussa ja meillä oli allin. Katseltiin illallisten, juomien jne hintoja ko hotellissa niin suurinpiirtein tuplasti olisi palanut ruokiin ja juomiin rahaa ilman allinnia. Ja kun lähellä ei ole muita ruokapaikkoja niin olet ns. hotellin armoilla.
Iltaohjelmaa on muutaman iltana, mutta pienen miinuksen antaa se että niiden yhteydessä myydään jotain tai siis esitellään ja tarjotaan mahdollisuutta seuraavan päivän ostosreissuun johonkin liikkeeseen. Oli nahkatakkia, silmälasia yms.
Ruokapuoli oli mielestäni loistava joka suhteessa. Yhden kerran olisi saanut vaihtaa puffan alacarteen mutta sekin jäi väliin koska tykästyttiin niin paljon puffan ruokiin. Etenkin jälkkärit 10 . Siisteys tälläkin saralla 10 .
Yleisesti todella siisti ja mukava ilmapiiri. Jos nyt ajattelen, niin voisimme mennä ensi kesänä uudestaan. Vesiliukumäet auki klo. 10-12 ja 15-17 joka pv.
Spa hoidot ovat hinnakkaampia kuin muissa hotelleissa ja perus Hamam maksoi 49€. Ei otettu tällä kertaa.
Pyyhkeet kannattaa heittää tuoleille jo aamu kahdeksan korvilla, vaikka kylteissä sanotaankin että ei saa varata ennen yhdeksää. Silti kaikki niin tekivät. Miksi siis itse noudattaa sääntöä ja jäädä ilman tuolia.
Ranta on kivikkoranta mutta siinä on pieni kaistale josta pääsee mereen uimaan jos haluaa. Lisäksi laiturilta pääsee uimaan. Alueella 3 erikokoista allasta ja yksi vaippaikäisten katettu allas.
kiitos kaikille vastanneille=) päädyimme siis varaamaan all inclusiven ja viettämään löhölomaa... matkakuumes nousee noista tein kirjotuksista!!!