raakkuna1
9.7.2013 18:56
Vastaisin avauskirjoittajalle että kun elämä tuntuu turhauttavalta, niin varmuudella voin kertoa että ihminen on silloin sokeassa pisteessä, eikä kykene tajuamaan olemassaolon suurenmoista laatua. Voin sanoa että olen ollut itsekkin ajoittain täysin rahaton ja jopa koditonna kulkenut kuin viertolainen. Ja hetkellisesti ahdistuksen tunne on tullut tutuksi minullekkin, niin aloin tuolloin kasvattamaan asunnossani Marihuanaa, ja nauttimaan aikaansaannoksistani pienessä 3X4m. katetussa ja ilmastoidussa kodin puutarhassani, jossa annoin säännöllisesti kasveilleni kaiken parhaan huolenpitoni ja rakkauteni, niin tiedätkös että Marihuana on kasvikunnassa kuin Kuningatar joka palkitsee suurenmoisella tavalla hoitajansa. Ja todellakin silloin viimeistään tajuaa että elämä on ihmeellinen.
http://www.sky.org/julkaisut/hupu/
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11579254#comment-62384566
Pitäisikö rekattujen ihmisten kirjoituksia valvoa vähä ntarkemmin eikä va nsiirtää toiselle paltlle.
huumeiden mainostus 24 sivuilla.
2
115
Vastaukset
- hkckvljh
Suomessa on sellainen asia kuin sananvapaus.
Mieti asiaa siltä kantilta että esimerkiksi homoseksuaalisuus oli laitonta seitsemänkymmentäluvulle saakka. Eikö siitä olisi saanut puhua vain koska se oli laitonta?
Kehottaminen tekemään rikos on rikos Suomessa, mutta omien kokemusten tai laittomuudesta keskusteleminen tai oman mielipiteen ilmaiseminen asiasta ei ole rikollista ja se on taattu meille ihan lailla.
Siksi sallittuja, mutta poliittisesti epäkorrekteja keskustelunaiheita on paljon, kuten esimerkiksi polygamia, insesti, hamppu, maahanmuutto jne jne. Ellet kestä sellaista keskustelua tai jonkun eriäviä mielipiteitä, sinulla on vapaus painaa sitä pientä ruksia selaimesi oikeassa yläkulmassa. Hei,
Kiitos metallurgille palautteestasi. Avoimin mielin saa keskustella aiheesta kuin aiheesta, mutta jos henkilö esimerkiksi yrittäisi kaupitella tms. huumeita, niin silloin viesti olisi tietysti kielletty.
Terveisin,
Elina
Suomi24
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1235604
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954831Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404794Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3692253- 1272197
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv11856- 1081837
- 2561587
- 3751339
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591171