Annetaan chinchilla hyvään kotiin!

KiireOis

Miun on pakko antaa se pois, ku allergia pamahti päälle, enkä voi enää olla sen seurana, saatikka pyöriä sen häkin läheisyydessä! :( Se on ollu hirmu stressaantunu, ja yksinäinen, tietenki, ku yksin joutunu, olee.

Tietoja;

-4vuotias, syntyny keväällä.
-Ei ole leikattu
-Uros
-Tosi ihana ja sympaattinen otus. Ei oo yrittänykkää syyä enää pitkään aikaan johtoja, tms. , tosin ku sillo alkuvaiheissa kun sen sain. Tosi kiltti, ja tulee joskus kiipeilemään päähän, ja olkapäille! :3 Ehkä alku arastelua, mut esim. miun kavereihinki tottunu, ku antanu aikaa.

Sijaitsee MIKKELISSÄ. Pitäs noutaa, ku en voi oikee tuuakkaa mihinkää. D: Ehkä johonki ristiinaa/juvalle korkeintaan. Ilmaseks saa, kuha vaa pääsis hyvään kotiin.

Häkinkin voi OSTAA mukaan hintaan 150e.

Saa kysellä lisää, ja kuviaki lähettelen. Tiedän et tää ilmotus on tosi epäselvä, mut pitäs saada äkkiä koti, ku miun allergia vaan pahenee, eikä todellakaan oo hyväks miun pikkuselle olla 24/7 yksin. D:

9

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä.

      Moi! Kiinnostunu olisin. Laita sähköpostis toho nii ilmottelen!!

    • Sedä

      Mahtaakohan nahka riittää karvalakkiin tai kenties rukkasiin?Miten saan sinuun yhteyden?

    • jokuihminen:)

      Chinchilla ei aiheuta allergiaa, vaan purut/heinä

    • accd1

      Kyllä chinchilla voi allergisoida ihan samaan tapaan, kuin muutkin eläimet.

    • Missus76

      Vieläkö chinchillaetsii kotia

    • Chinchillafani

      Mä haluan sun chinchillan!!!!

    • kiinnostunut4

      sähköpostisi ?

    • glambert

      Minä oisin kiinnostunut, jos enään suinkaan on:D?
      Käyhän sen häkiksi suunnilleen tämmönen : https://www.google.fi/search?newwindow=1&biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&q=chinchilla häkki&oq=chinchilla häkki&gs_l=img.3..0j0i24l2.536.2151.0.2392.6.4.0.2.2.0.240.541.2j1j1.4.0....0...1c.1.31.img..0.6.553.kY4w6Yj6Zqo#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kVlRCAMR0YcTxM:;M12JoFJdF8P-YM;http://www.akvaterra.eu/image/jyrsijahakki.jpg;http://www.akvaterra.eu/at083.html;400;253
      On ollu marsuja nii tuollainen häkki meillä suunnilleen ois...c:

    • accd1

      Chinchillahäkin minimipinta-ala on 0,4 m2 (esim. 80 x 50 cm) ja korkeutta täytyy olla vähintään 70 cm. Liian umpinainen häkki altistaa chinchillan fungukselle, eli häkin tulisi olla suurimmaksi osaksi verkkoa tai vastaavaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      25
      5214
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4637
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      118
      1471
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1416
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1250
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1044
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      892
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      873
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      809
    Aihe