Miun on pakko antaa se pois, ku allergia pamahti päälle, enkä voi enää olla sen seurana, saatikka pyöriä sen häkin läheisyydessä! :( Se on ollu hirmu stressaantunu, ja yksinäinen, tietenki, ku yksin joutunu, olee.
Tietoja;
-4vuotias, syntyny keväällä.
-Ei ole leikattu
-Uros
-Tosi ihana ja sympaattinen otus. Ei oo yrittänykkää syyä enää pitkään aikaan johtoja, tms. , tosin ku sillo alkuvaiheissa kun sen sain. Tosi kiltti, ja tulee joskus kiipeilemään päähän, ja olkapäille! :3 Ehkä alku arastelua, mut esim. miun kavereihinki tottunu, ku antanu aikaa.
Sijaitsee MIKKELISSÄ. Pitäs noutaa, ku en voi oikee tuuakkaa mihinkää. D: Ehkä johonki ristiinaa/juvalle korkeintaan. Ilmaseks saa, kuha vaa pääsis hyvään kotiin.
Häkinkin voi OSTAA mukaan hintaan 150e.
Saa kysellä lisää, ja kuviaki lähettelen. Tiedän et tää ilmotus on tosi epäselvä, mut pitäs saada äkkiä koti, ku miun allergia vaan pahenee, eikä todellakaan oo hyväks miun pikkuselle olla 24/7 yksin. D:
Annetaan chinchilla hyvään kotiin!
9
496
Vastaukset
- mä.
Moi! Kiinnostunu olisin. Laita sähköpostis toho nii ilmottelen!!
- Sedä
Mahtaakohan nahka riittää karvalakkiin tai kenties rukkasiin?Miten saan sinuun yhteyden?
- jokuihminen:)
Chinchilla ei aiheuta allergiaa, vaan purut/heinä
- accd1
Kyllä chinchilla voi allergisoida ihan samaan tapaan, kuin muutkin eläimet.
- Missus76
Vieläkö chinchillaetsii kotia
- Chinchillafani
Mä haluan sun chinchillan!!!!
- kiinnostunut4
sähköpostisi ?
- glambert
Minä oisin kiinnostunut, jos enään suinkaan on:D?
Käyhän sen häkiksi suunnilleen tämmönen : https://www.google.fi/search?newwindow=1&biw=1366&bih=667&tbm=isch&sa=1&q=chinchilla häkki&oq=chinchilla häkki&gs_l=img.3..0j0i24l2.536.2151.0.2392.6.4.0.2.2.0.240.541.2j1j1.4.0....0...1c.1.31.img..0.6.553.kY4w6Yj6Zqo#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kVlRCAMR0YcTxM:;M12JoFJdF8P-YM;http://www.akvaterra.eu/image/jyrsijahakki.jpg;http://www.akvaterra.eu/at083.html;400;253
On ollu marsuja nii tuollainen häkki meillä suunnilleen ois...c: - accd1
Chinchillahäkin minimipinta-ala on 0,4 m2 (esim. 80 x 50 cm) ja korkeutta täytyy olla vähintään 70 cm. Liian umpinainen häkki altistaa chinchillan fungukselle, eli häkin tulisi olla suurimmaksi osaksi verkkoa tai vastaavaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2524548Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1282978Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051563Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201461- 551314
- 931235
- 471085
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083