Matkalla Lontooseen

masa_zaa

Olen kohta lähdössä Lontooseen 6 päivää, ja miettinyt kannattaako/ saako Londonpass/Travelcardin yhdistelmän ostaa Lontoosta. Vastauksen saaminen googlettamalla tuntuu kovin sekavalta, vai olisiko sittekin parasta vain ostaa toinen, mutta kumpi, ja saako sen Lontoosta.

5

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokenut matkailija

      Tervemenoa vaan. Ota taksi älypää, äläkä järjettömyyksiä kysele, ei noihin kukaan jaksa vastata.

      • Lontoo vau!

        Voi kultapieni, etkö sä päässyt koskaan mukaan...


    • Aiheesta on aiempia keskusteluja tässä ketjussa joista varmasti tulee hyvää vinkkiä. Lyhyesti: osta oysteri ja lataa siihen rahaa (eli pay as you go) ellet ajele niin pirusti sillä kortilla että kannattaa ladata 7 päivän kortti siihen oysteriin. Hinnat löytyy ketjuista ja tfl.gov.uk sivuilta.

      • masa_zaa

        Kiitoksia asiallisille vastaajille. Täytyy vähän lueskella noita, tuntui vain aluksi sekavalta kun on vaihtoehtoja, eiköhän tuo onnistu, kiitoksa.


    • Lontoo vau!

      Hei.
      Tuolla alenpana on ketju: Lähiliikkuminen Lontoossa.
      Siinä oli paljon hyvää ja asiallista tietoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      94
      2785
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2290
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      33
      2171
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1851
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1849
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe