Mitä tarjolla ala-asteella oleville lapsille Alanyassa, kertokaa esim. vesipuistosta ja retkistä, ym. mihin kannattaa mennä.
mitä lapsille Alanyassa?
7
964
Vastaukset
- PAPPA
pönttö katso matkatoimiston netti sivuilta kohta retket ym.Kyllä tekemistä löytyy.Käyty on ihan kiva paikka.
- PAAPPA RIPA
jos tosiaan luet tuon matkaesitteen niin tajuat, että Alanya ei ehkä ole paras lomakohde lapsiperheille. En kyllä itse päästäisi siellä lapsia hetkeksikään silmistä, joten loma voi alkaa tuntua rassaavalta.
Valitse Kreikka tai Bulgaria. Niissä lapsista tykätään ihan aidosti.
Alanyassahan sattui alkukesästä norjalaisen pikkutytön raiskaus. En kyllä ole vastaavaa kuullut muista turistikohteista.
- Kuohari
Huoh! Harmittaa, kun näillä keskustelupalstoilla tulee aina vastaan niin negatiivisia letkautuksia! Itse olen matkaillut Turkissa lapsen kanssa ja paikalliset todella pitävät lapsista aidosti. Tosin oma lapsemme ei ole vielä kouluiässä, joten hirveästi ei ole vinkkiä antaa sen ikäisten tekemisiin. Uskoisin kuitenkin, että lapsesi viihtyvät uima-altaalla ja meren rannassa ihan vesileikeissä. Damlatasin tippukiviluola voisi olla ihan jännä tutustumispaikka. Alkukesästä kaupungin vesipuisto oli vielä rakenteilla, mutta on ilmeisesti jo valmistunut. Paljon iloista mieltä mukaan ja hyvää matkaa!
- ÄITYKKÄ
...nimenomaan kiitän kahta jälkimmäistä asiallista vastaajaa, ja painukaa te kaksi ensimmäistä viisastelijaa vaikka .......
On se kumma kun jotkut nuijat ei tajua että näillä palstoilla on tarkoitus vaihtaa kokemuksia ja mielipiteitä, no meitä on moneen junaan.
Vielä kaipaan mielipiteitä jos joku on todella käynyt siinä vesipuistossa, millainen oli, ja miksi jeeppisafari oli pelóttava, ajoiko kuskit liian varomattomasti vai mikä siinä oli ?
- Amor
Jeeppisafari oli 9-v:n mielestä matkan kohokohta, äidin mielestä pelottava.
- Leah
Alanyaan on kuulemma tänä kesänä valmistunut uusi vesipuisto, lähelle Damlatas/Kleopatrarantaa.
Hiukan kaupungin ulkopuolella on yksi puisto, joka on ehkä enemmän aikuisille sopiva. Joitakin
lapsille sopivia liukumäkiä. Antalyaan päin ajettaessa on iso Aquapark, jossa on sitten tekemistä koko perheelle koko päiväksi.
Alanyan keskustassa lähellä Ataürkin patsasta
löytyy "törmäilyauto"rata. Hauskaa sekin koko perheelle! Touhuaminen rannalla ja altaalla on ainakin meillä ollut se "must"! Hyvä kun saa
syömään raahattua välillä. Pubeissa pääsee pelaamaan biljardia ja moni paikka mainostaa pleikkareita! Kyllä telemistä riittää.
Nämä siis kaikkien niiden matkatoimistojen retkien ja venereissujen lisäksi.
P.S. Veneretkellä kyllä polttaa nahkansa helposti,
lapsille useasti päivän aikana aurinkovoidetta!!!
Vesipullo on paras kaveri, säästyy mahataudilta ja
siihen vielä maitohappobakteerit, niin hyvää lomaa vain!- äitykkä
hyviä vinkkejä, kiitti sulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465365Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1333468"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263309Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432694Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372265- 222208
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292066prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk901802