Kuinka usein vaihdatte puhelinta?

Itselläni on Samsung note 1 ja on vuoden vanha.
9170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Riippuu että tuleeko hyviä malleja myyntiin kuinka usein mutta yleensä en vaihda puhelinta vuosittain.

Äänestä
  • Oliko sinun nyt tuohonkin ihan pakko vastata?

    Äänestä

  • Miksi sinulla aina pitää olla näkyvissä tuo nimimerkki?
    Onko tuo neuvontatyö ihan pyyteetöntä, vai kuvitteletko olevasi muiden
    palstalaisten yläpuolella?

    Jonkunlainen messias, vai?

    Äänestä

  • kysyn, vastaa kirjoitti:

    Miksi sinulla aina pitää olla näkyvissä tuo nimimerkki?
    Onko tuo neuvontatyö ihan pyyteetöntä, vai kuvitteletko olevasi muiden
    palstalaisten yläpuolella?

    Jonkunlainen messias, vai?

    Saathan sinäkin rekata nimimerkin, niin minäkin tekisin mutta kun udellaan syntymäaikoja ym. niin toistaiseksi olen jättänyt rekisteröitymättä, ehkä tuo mun nimimerkkikään ei ole paras mahdollinen.

    Mutta ihan aloitukseen niin itsellä tulee pidettyä kyllä kännykät yleensä niin kauan melkein kun vain laitteessa henki pihisee, nyt olisin Nokia N900 pitänyt muuten vieläkin mutta alkoi navigoinnin hitaus käynnistyksessä ärsyttämään ja kamera, muutenkin softapuute on kova tuossa nykyään ja jumittelu.
    Galaxyjen hinnat alkoi olemaan järkeviä niin vaihdoimpa parempaan, toki N900 pysyy hyllyssä varapuhelimen virkaa hoitamassa.

    Äänestä

Ei itseasiassa ole minunkaan nimimerkkini paras mahdollinen mutta enää en viitsi vaihtaa. Rekisteröitymällä tänne on monta hyvää puolta. Mm kun vastaa viesteihin niin ei tarvitse aina kirjoittaa sitä laskutoimituksen tulosta. Lisäksi nimimerkkiä ei voi käyttää sen jälkeen muut. ( Paitsi jos sen taakse tai eteen lisää muita kirjaimia/merkkejä).

Äänestä
  • Onhan tuota tullut mietittyä jos vaikka joku päivä rekisteröityisikin.
    Onhan siitä hyötyä ja aika paljonhan tänne tulee kirjoiteltua.

    Äänestä

Kalakkuna 11.7.2013 17:59

"Saathan sinäkin rekata nimimerkin, niin minäkin....."

Sinulta en kyllä kysynyt yhtään mitään vaan ja ainoastaan
vapuselta.
Yhtäkään vastausta oikeisiin kysymyksiin vapunen ei ole pystynyt
antamaan.

1. Miksi roikut netissä 16 tuntia joka ikinen päivä?

2. Miksi sinulle on tärkeää, että linnunkuva ja nimimerkki näkyy
joka viestissä.

3. Tämäkin teknologia sivusto on harrastajien palsta, miksi juuri
sinulle on tärkeää profiilissa korostaa ammattitaitoasi?

4. Onko Samsungin ja yleensä korealaisen teknologian ylistäjän
oikea paikka olla Nokia-puhelimet palstan luotsi.

5. Vai onko uusi luotsin paikka mahdollisuus estää sinulle esitetyt
kiusalliset kysymykset.

Äänestä
  • On siinä miehellä selityksiä, ei tarvii kirjoittaa laskutoimituksen
    tulosta.
    Tuommoinen päässälasku toimitus kestää yhden sekunnin.
    Sinun varmaan pitää tuon tason matikkatehtävään ottaa jo
    laskin esille.
    Kaks ynnä kolme on kuus, ee ku viis.

    Äänestä

  • Samalla nyt ohimenne vastasin, en tiennyt että sinulle ei saa muut puhua, pahoittelen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyu31 kirjoitti:

Itselläni on Samsung note 1 ja on vuoden vanha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu