Jatkuvat uhkailut oikeustoimilla ovat saaneet palstalaiset varovaisiksi.
Häkki voi nyt heilahtaa herjaajalle.
Joten olkaapa varovaisia, tsot tsot.
Häkki voi nyt heilahtaa herjaajalle.
Joten olkaapa varovaisia, tsot tsot.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tarkennatko hieman että missä ja miten Tukiaisen arvovalta ilmenee?
Nimim. Miettikääpä = nimim. Rantapallo
1) Tukiaisella ei ole pätkääkään arvovaltaa eikä mitään muutakaan valtaa.
2) Palstalaiset eivät ole yhtään sen varovaisempia kuin ennenkään. Tukiainen on levitellyt itse koko elämänsä julkisuuteen, joten häntä saa myös julkisesti arvostella.
3) Yksikään syyttäjä ei tule lähtemään ajamaan Tukiaisen puolesta juttuja, koska hän on itse hakemalla hakenut julkisuutta ja silloin pitää kestää myös arvostelu. Häkki ei heilahda muille kuin Tukiaisille. (lisäksi huom., sinä et näköjään tunne Suomen lainsäädäntöä etkä tiedä tuomioiden pituuksista yhtään mitään. www.finlex.fi auttaa)
4) Näin ollen ei siis olla varovaisia, joten menepä itse pois, tsot tsot.
Mutta sama toisinpäin: Tukiaisten tyttäret ovat syyllistyneet myös itse herjauksiin. Jos tässä nyt alettaisiin oikeutta käymään, niin aikamoinen soppa olisi.
Yritin jo joskus aiemmin puhella siitä, että ei kannattaisi nimitellä ketään. Sain vähän huutia. Mutta olen edelleen sitä mieltä, että arvostelun voi tehdä monella tavalla.
Voisihan sitä jättää tuon nimittelyn ja herjaamisen ihan Tukiaisten kontolle, vai mitä?
Ei saa herjata eikä nimitellä mutta ei saa myöskään laittaa julkisuuden henkilön suuhun sellaisia sanoja, joita ei ole sanonut. Tukiaiset ovat tehneet ja sanoneet paljon mutta ei kaikkea sitä, mitä täällä totuutena väitetään.
Olen huomannut saman, että välillä laitetaan Tukiaisten piikkiin asioita, jotka eivät siihen piikkin kuulu.
Ja samaan syssyyn voisin nyt mainita mielipiteeni perskärpäsjengistä: ihan yhtä syyllisiä, jos ei enemmänkin.
Minä olen Rantapallo ja en tätä ketjua aloittanut! Olettamuksesi on ihan väärä. Osuva nimimerkki itsellesi"hajoa kipeyteesi".
Annatko edes yhden esimerkin, please.
Mitä arvovaltaa Johanna Tukiaisella on? Mitä tässä pitää olla varovainen? Siinähän mullekin häkki heilahtaa kun olen sanonut ja tulen aina sanomaan, että Tuksu on vastenmielinen, röyhkeästi käyttäytyvä ja brutaali nainen ja jos suuri yleisiö on sitä mieltä kanssani, että Tuksun taiteellinen anti on luokatonta niin siihen on ihan turha väittää vastaan.
Ei tarvitse pelätä ja varoa moista artistia.
Ei oo mitään arvovaltaa ollutkaan, mielisairasta edes väittää moista (mutta hyvä provo). Väittäkää vielä että nimimerkkejä ei saa solvata, tai tulee vastuunkantoa . . .
Jep nimimerkki haastaa nimimerkin omista sanomisistaan. Hip heijaa.
Niinpä, täällä odotellaan aika monella taholla niitä Rantapallon haasteita. :D
Tätä se avohoito teettää. Sairaat ihmiset eivät löydä muuta purkautumiskanavaa pahalle ololleen kuin netin keskustelupalstat.
Tukiaisilla on yhtä paljon arvovaltaa kuin hertisikan pusikon spurguilla. Tukiaiset ovat pellejä,narkkareita,h u oria ja tässä oli vaan pieni arvovalta sulle. Nämä luuserit lähtevä molemmat lusimaan mikä on hieno asia. Rauhoittuu oikeiden ihmisten elämä,terasilla voi vetää tuoppia niin ettei nämä räkäposkella napeissa olevat siskokset jatkuvasti pummaa paukkua. Siinä sulle arvovaltaa.
Ja te oikeat ihmiset vedätte sitten rauhassa paukkua, pilleriä ja muuta.
Äläpä jaksa jauhaa paskaa. Aina teille hienoille tyypeille on riidanjuurta löytynyt, ja tulee löytymään. Luultavasti Tunkit ovat vain tuonneet teillekin jotain piristystä, syyn tuntea olonne paremmaksi, raikkaammaksikin kenties?
Mutta totuus on se, että teistä rauhassa tuppia juovista (jos puhutaan itä-koillis-helsingistä) on ehkä noin 5 %. Loput on pelkkää epämääräistä harmaata massaa, joka ei halua/osaa tehdä mitään muuta kuin täyttää sossun kaavakkeita. Te olette innokkaita arvostelemaan, mutta kun teitä kritisoi, saa koko joukon vihan päälleen.
Ja kyllä, olen asunut koillis-helsingissä, mutta onneksi ei tarvitse siellä asua enää.
Ja yhtään tuoppia en enää teille osta, kun tulen käymään. Niitäkin piti ostaa joka kerta, kun baariin päänsä pisti.
No huhhuh. Näytit sitten sinäkin todelliset karvasi. Aika surullista läppää.
No hyvä jos sinullekin selvisi, että en hymistele tai ymmärrä kaikkea(niinkuin on minua syytetty tai sinnepäin).
En hyväksy Tukiaisten touhuja, enkä ole fani, mutta tässä on jo taas nähty, mikä joukko Tukiaisia suurimmin vihaa/toivoo pahaa. Joukko omahyväisiä semi-spurguja. Katsokaapa nyt ihmiset peiliin.
Enpä lähtisi itä-Helsinkiläisiä leimaamaan.
No enpä niin tehnytkään, vaan kerroin mitä mieltä ole "hah ja hah"-nimimerkkierkin kommentista. Siinäpä se hänen onnensa tuli ilmi.
Ja jos väität, että itä-koillis-helsingissä pubipiireissä(vrt.juoda rauhassa tuoppia) olisi jotenkin iso määrä kunnollisia työssäkäyviä ihmisiä, niin olet väärässä. Ne ihmiset ovat vähemmistö.
Siellä ei ole olemassa pubikulttuuria, koska tavalliset ihmiset pelkäävät mennä pubiin.
Juurikin näitten seko-semi-boltsien takia. Tavikset jää useimmiten kotiinsa.
Ja edelleen, olen onnellinen, että siellä ei tarvitse enää asua. Oli muuten elämässäni ainoa kokemus lähiöön. Lapsuuteni vietin keskustassa, mutta kellä duunarilla on keskustan kämppään varaa..Kyllä se pitää periä.
Unohtui mainita arvovallasta. Arvovaltaa ei Tukiaisella ole. Tukiaisella on sama ihmisarvo ja sen loukkaamattomuusoletus kuin meillä muillakin.
Arvovaltaa ei saavuteta olemalla keltaisessa lehdistössä julkkis. Eikä kyllä muussakaan lehdistössä, kun asiaa oikein ajattelee. Arvovalta saavutetaan teoilla ja puheilla, joita ihmiset arvostavat ja kunnioittavat. Se on ARVOVALTAA.
En pidä Tukiaista enkä heidän elämäntyylistään,mutta hyvät ihmiset! Älkää ihmeessä vajotko samalle tasolle hänen kanssaan ja nimitelkö ja haukkuko häntä tai hänen sisrtaaan tai muitakaan perheenjäseniä! ! Voimme kommentoida hänen tekojaan tai suoria puheita,mutta ei aleta pikkulapsitasolla nimittelemään ketään!
Johanna joutuu vielä sovittamaan tekonsa,tavalla tai toisella.Tuomio on jo annettu,nyt Johanna pelaa vaan aikaa ja tekee aina vaan varmemmaksi käytöksellään,että vankila on edessä! Tosin meille veronmaksajillehan vankila on se kaillein tapa rahoittaa naisen elämäntyyli!
Nyt kun kaikille on selvinnyt Johannan elämäntyyli ja henkinen tila,annetaan olla naisen rauhassa,kierretään kaukaa ja ÄLKÄÄ NYT IHMISET MAKSELKO HÄNEN SYOMISIÄÄN TAI JUOMISIAAN!!!! Älkää alkako haastamaan riitaa,koska hän vaikuttaa hyvinkin aggressiiviselta ja helposti kiihtyvältä.Jätetään rauhaan,eiköhän se siitä tokene;)
Miksei maksettais? Kukin saa maksaa, jos haluaa. Ja minä haluan.
Niin minäkin! Maksan tuhnun ruoat koska vain.
Tuksun haukkumista tämäkin avaus.
No ei ole kiva istua oikeussalissa herjauksesta.
Tukiaisella on arvovaltaa.
Jaa, oletko menossa istumaan sinne oikeussaliin????
Mikä täällä nyt muka on hiljentynyt? Joillakin meillä ihmisillä on ELÄMÄ, joka lienee Rantapallolle kaikkine multinikkeineen täysin vieras käsite.
Ei voi kuin ihmetellä, miten pöpi voi ihminen olla päästään. Ei hyvänen aika sentään.
Yhden ainutta oikeudenkäyntiä ei tämän palstan nimimerkkien välillä tulla näkemään. Itse toivoisin että nähtäisiin, tulisin ehdottomasti paikalle katsomaan tätä Rantapalloa, vähän kuin entisaikaan hullua torilla jalkapuussa. Mutta verovaroja ei tällaiseen soopaan tuhlata (onneksi).