tukholma 2013 syksy

aaäaäaäaäa

onko ketään lähdössä? tänäänhän tuli tulokset ja heti ensimmäinen ongelma vastassa, nimittäin se etten pysty aktivoimaan yliopistotunnuksia! Muita joilla sama ongelma?

2

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maijuelina88

      moi! minä olen kanssa lähdössä tukholmaan kouluun ensi lukukaudeksi. mihin kouluun olet menossa ja menetkö tekemään master vai bachelor tutkintoa? itse menen södertörnin yliopistoon tekemään master's ohjelmaa.

    • pgr

      Pääsin Uppsalaan lääkikseen ja paikan sai ainakin vastaanotettua Antagning.se palvelussa. Yliopiston kirjoille ilmoittautumisesta ja tunnusten saamisesta tulee ohjekirje myöhemmin, mutta ilmoittautuminen todennäköisesti hoituu myös soittamalla yliopistoon. Tunnukset saa sitten kyllä myöhemmin. Luulen, että Tukholmassa on sama käytäntö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      32
      2628
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1332
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      336
      1037
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      942
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      884
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      849
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      764
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      750
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      746
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      676
    Aihe