Auttakaaaa!

Miten pääsen eroon tavastani pureskella kynsiä??
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Osta apteekista kynneliä. Sitä kynsiin, etkä enää pysty laittaa sormias suuhun. Se on ihan hirveen makusta ja toimi mulla kun olin pieni. Sen jälkeen en oo pureskellu kynsiä. Jäi kynnelistä inhoreaktio kymsien pureskeluun ja koko ajatus kynnen katkasemisesta hampailla etoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kynsienpureskelija kirjoitti:

Miten pääsen eroon tavastani pureskella kynsiä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu