Vieläkö Kabbölen vieraslaituri toimii? Mitä palveluja, voiko yöpyä?
Kabböle?
5
670
Vastaukset
- gabböl
Laituria on jatkettu ja palvelut toimii. Varmasti voi yöpyäkin.
- gii25
Muutaman kerran olen sillä yöpynyt, muistaakseni 5€ yö. Palveluina on lähinnä kauppa, WC ja polttoaineet. Suuri yllätys oli että juomavettä sieltä ei saa, kuin pulloista. Ilmeisesti makea vesi tehdään siellä merivedestä tai ainakin sellaisen käsityksen saa kun siellä niin kovasti niitä laitteita mainostetaan.
- vettä oltava
Eikös se paikka ole mantereella?
- Jatka matkaa
vettä oltava kirjoitti:
Eikös se paikka ole mantereella?
Mantereella on. Vieraspaikat ovat väylän varressa olevassa laiturissa ulkopuolella. Ei mikään rauhallinen paikka jäädä yöksi. Vesiletkuja ei ole.
Heinäkuussa kaupan ikkunassa oli lappu: auki lauantaisin. Kahvio rannassa on ja polttoainemyynti. Paikka on lähinnä saarimökkiläisten autoparkki ja satama.
- Tosi kiva paikka.
Kabböle Marinassa vieraspaikkoja 10, wc, kahvila b-oikeuksien, lasten leikkipaikka ja lasten leluja, uimaranta, hienot terassit, joinakin lauantaina voi olla bändi esiintymässä, joten musiikki kuuluu, mikä on ihan kivaa, mutta silloin ei ole hiljaista. Korjauksena: kauppa on auki joka päivä klo 10-21 koko kesän, missäköhän edellinen kirjoittaja on käynyt ;) kesätori lauantaisin ja keskiviikkoiltaisin. Hieno paikka, kannattaa käydä ja vaikka jäädä yöksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863