Magneetti tietää

Mgnesium on tärkein apu painonhallinnassa.

http://www.magneettimedia.com/?p=9492
14146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Varmasti sinulla on vajausta.

Äänestä
  • > Älä usko paskaan.

    Olipas tieteellistä! Onko omien tutkimiusten tulosta vai mistä näin suuri tieteellinen tutkimus ilmestyi? Kerropa hieman enemmän niistä tutkimuksistasi!

    Äänestä

  • Tieteellistä? kirjoitti:

    > Älä usko paskaan.

    Olipas tieteellistä! Onko omien tutkimiusten tulosta vai mistä näin suuri tieteellinen tutkimus ilmestyi? Kerropa hieman enemmän niistä tutkimuksistasi!

    Se on sitä skeptikkojen tarkkaa ja tieteellistä tutkimusta, ettenkö sanoisi skeptikkojen p.a.s.k.a - tutkimusta.

    Äänestä

Siis onko oikeesti vielä joku, joka ei hallitse lähdekritiikiä? :O

Jos täällä pörrää opettajia, nin opettakaa nyt hyvänen aika niille mukeloille heti ensimmäisellä atk-tunnilla tämä asia!

Äänestä

> Siis onko oikeesti vielä joku, joka ei hallitse lähdekritiikiä? :O

Ei ole. On ollut runsaasti kriittisiä kommentteja sekä miinus (-) merkkejä, mutta jostain syystä nämä merkit ovat hävinneet!

Äänestä

Onpa onnetonta kuraa. Natural Newsistä käännetty lisäravinnemainos.

Äänestä

Millä perusteilla kuraa?
Olisikohan siinä vähän asiaakin?

Äänestä

Magnesium on painonhallinnan tärkein apu
Hyvästä ja tasapainoisesta terveydestä puhutaan paljon, mutta jostain syystä kaikkein myydyimpiä kirjoja ovat laihdutuskirjat. Yksi tärkeimmistä aineista painonhallinnassa on magnesium, jota tarvitaan yli 300 kehon reaktiossa, kuten aineenvaihdunta, entsyymit, energiantuotanto ja tukirangan kasvu. Magnesiumin puutos on syynä moniin nykypäivän sairauksiin ja vaivoihin.
http://www.magneettimedia.com/?p=9492

Magnesiumin puute väestössä on yleistä. Se ilmenee vähäisenä magnesiumin pitoisuutena veressä (seerumissa) ja myötävaikuttaa sydäntauteihin ja -kuolemiin, osoittaa uusi saksalainen 10-vuotinen seurantatutkimus. Valitettavasti suomalaiset lääkärit eivät yleensä mittaa potilaittensa veren magnesiumin pitoisuutta, jolloin puute jää huomaamatta ja korjaamatta.
http://www.tritolonen.fi/index.php?page=news&id=2121


Magnesiumin puutteesta ei kuitenkaan yleisesti ottaen juurikaan puhuta. Sitä vastoin joka tuutissa ylistetään kalsiumia, jonka nauttimisen myötä on vaarana se, että meidän magnesium-ongelmat pahenevat entisestään. Tämä johtuu siitä, että liiallinen kalsium estää magnesiumin imeytymistä. Joidenkin tutkimusten mukaan lähes 90 % ihmisistä kärsii magnesiumin puutteesta.


Magnesiumvalmisteita löytyy useina eri yhdisteinä. Parhaiten imeytyvien joukkoon kuuluvat: Magnesiumöljy, Mg-aminohappokelaatti, Mg-sitraatti ja niiden jälkeen keskinkertaisesti imeytyvä Mg-karbonaatti sekä kaikkein huonoimmin imeytyvänä Mg-oksidi (toimii ulostuslääkkeenä).


"Hiljattain on julkaistu noin 15 vuotta kestänyt japanilaistutkimus, johon osallistui lähes 60 000 ihmistä. Se osoitti, että riittävä magnesiumin saanti vähensi sydänkuolemia peräti 50 %. "
http://www.anttiheikkila.com/blogi/viralliset_diabetessuositukset_ovat_hengenvaarallisia_eika_niilla_parane_yksikaan_potilas/

esim. Citymarketista saa hankintatukun sitraattia kympillä 3kk satsi eli halpaa on.
http://www.hankintatukku.fi/fi/tuotteet/?-magnesia-sitraatti-300---&product=96

Alhaisen elimistön magnesiumpitoisuuden omaavat henkilöt sairastuivat tai menehtyivät 60% todennäköisemmin iskeemisiin sydänsairauksiin seuraavan kymmenen vuoden aikana.
http://ht.ly/lNtLE

Äänestä

Kun jatkuvasti kerrot sivulla olevat esitykset olevan vain "paskaa" ja sitä "onnetonta kuraa", niin "läväytäppä" viimeinkin se oikea hoitosi esiin! Täytyyhän noihin arvioihisi viitaten sellainenkin olla.

Äänestä

Magneeettimedia on jo laajasti tunnettu huuhaa-sivusto, minkä avulla Kärkkäinen saa myytyä pohjalaisille kaiken maailman lisäravinteita.
Tri Tolonen taas puolestaan myy omia kirjojaan ja kapseleitaan "uskovaisjoukoilleen".
Antti Heikkilä on samanlainen petkuttaja kuin tri Tolonenkin.
Löytyisiköhöhän oikeista tiedelehdistä juttuja. Eikä vain viitattaisi samoinuskovaisiin..
Odotellen Lancetin tai JAMAn artikkelia tutkimusselostuksineen.

Äänestä
  • Mitäs se skepo kaupittelee?

    Äänestä

Skeposilla on aina vajausta kaukesta ja etenkin älystä. mutta sitähän ei voi pilsuilla parantaa, joten skeposet pysyy iäti tyhminä ja muiden riesana.

Äänestä

Pitäisihän semmoin älyä kehittävä skepopilsu keksiä ja keihttää, vielä nopeastikin! Tarve on suuri. Muutenhan skepo hoitaa potilaansakin kaltaisekseen!

Äänestä

Jo tuhansia vuosia sitten humanoidit tekivät kaikenlaisia kokeita niin ihmisillä kuin eläimilläkin yrittäessään ohjata maapallon kehitystä.
Tunnetuin koetulos lienee kentauri, joka oli ihmisen ja hevosen risteytys.
Toistaiseksi tuntemattomin on skeptikkojen luonti, jolla yritettiin tehdä ilmaista ja tottelevaista orjakansaa humanoidien käyttöön.
Eli humanoidit risteyttivät ihmisen kehoon MÖLYAPINAN AIVOT ja tuloksena oli skeptikko sukupolvi, joka on yhä edelleen hengissä ja puoliksi sekoittunut ihmisten kanssa, jolloin on myös muodostunut ns. puoliskeposia eli puolihölmöjä eli puoli-idiootteja. Kaikki idiootit ja skeposet ovat peräisin tästä risteytyksestä.

Vaikka humanoidit niin viisaita olivatkin niin heille sattui tällainen skeptikko-vahinko ja syntyi apinan aivoilla varustettu skeptikko sukupolvi, joka vain mölyää ja on tottelematon, eikä ymmärrä mistään mitään ja tietysti käyttäytyvät kuten apinayt.

P.S. Ihmiset tekevät tästä parhaillaan tieteellistä tutkimusta ja todisteita on jo paljon koossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko vajausta? kirjoitti:

Mgnesium on tärkein apu painonhallinnassa.

http://www.magneettimedia.com/?p=9492

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu