Tein suuren työn repiessäni kaikki rikkaruohot alppiruusujen juurelta, laitoin paljon sanomalehteä ja säkillisiä katetta päälle. Oli erittäin siisti koko alue. Nyt linnut ovat repineet kaikki sanomalehdet riekaleiksi, eikä siinä vielä mitään, mutta kun nyt ne vihaamani rikkaruohot pääsevät taas kasvamaan! Ilmeisesti madot viihtyvät kosteiden sanomalehtien alla... Miten saan linnut pysymään poissa sieltä? En tiedä mitä "myrkkyjä" linnut karttaisi, mutta alppiruusun juuretkaan ei kärsisi.
linnut repivät sanomalehdet!
Helps
3
131
Vastaukset
- Itse käytän
Harsokangasta?
- Helps
En jaksaisi nyt alkaa laittamaan koko aluetta uudelleen harsokankaan kanssa, kun siitä on vasta pari viikkoa kun laitoin sanomalehdet ja katteet.. Eli yritän nyt vain keksiä jotain mikä pitäisi linnut poissa koko alueelta, ennen kuin se on täysin auki revitty. Kyseessä on rivitalon melko pieni sisäänkäyntipläntti, eli kaivettavaa riittäisi linnuille kyllä muuallakin... Mitään rumia pelättimiäkään en viitsi suoraan sisäänkäynnin eteen laittaa. Eli.. mitä linnut karttaa?
- saviruoho
Myyräverkkoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200