Eli haluaisin pudottaa semmosen 3kg. Miten onnistuis nopeesti ilman että juoksen koska polvet estää juoksemisen?
Miten saada pari kiloa nopeasti pois??
Joku läski
7132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Syö vähän vähemmän, tee vatsalihaksia, syö terveellisesti ja jätä karkit vain yhteen päivään viikossa, vähennä hiilihydraattien määrää. Siinä on pari neuvoa :)
ala syömään oikein ja terveellisesti, kuntoile
Muutama vinkki pikapika laihdutukseen:
1. Juo vettä n. 3litraa päivässä
2. Älä syö mitään viljatuotteita (korvaa lautasella ne salaatilla, välipaloiksi hedelmiä, suosi kanaa ja kalaa ennemmin kuin punaistalihaa.)
3. Treenaa hikipinnassa 5-6pv/vko. Et tule saamaan nopeita tuloksia ilman yhtään liikuntaa. Itselläni oli myös polvivaivoja vuosi taaksepäin, mutta ne lähti liikkumalla. Jos nivelet ei saa minkään sortin rasitusta pitkään aikaan, sen jälkeen ne rasittuu mitä pienimmästäkin. Toinen syy polvivaivoihin voi olla löysät reisilihakset, eli niitä treenaamaan. Treenata ei tarvi välttämättä juoksemalla, voit vaan kävellä reippaasti. Uinti on myös hyvä vaihtoehto polvivaivaiselle, sillä vesi tukee niveliä. Siihen lisäksi lihaskunto, eli vatsalihaksia, vatsalihaksia ja paljon. Tee 15 vatsalihaksen sarjoja: normaleja, sivuvatsalihaksille jne.
Itse kuitenkin katsoin parhaaksi laihduttaa hitaalla kaavalla. Aloitin laihdutuksen maalis-huhtikuun välissä, olen pudottanut 4-5kg ja vyötäröltä on lähtenyt n. 10cm läskiä. (Aloin tosin muuttamaan ruokavaliota parempaan suuntaan jo tammikuun paikkeilla, mutta ilman sen kummempia aikomuksia alkaa todella laihduttaa)
Laihdutuksesta ruokavalio on 60%, liikunta 20% ja geenit 20%, eli aloita ruokavaliosta ja siirry pikkuhiljaa liikkumaan enemmän ja enemmän.
mitä vidduu jos polviongelmia niin miks se tekis vaa vatsalihasliikkeitä. idari niiku pissikset sanoo
Mees läsö lenkille
Mä en oo mikää läski mutta haluan vaan vähä kiloja pois 3kg ei oo paljoo.
Ja sää laihduttaja kuinka kaua kesti saada toi 5kg pois?