Jos on ollut vaan poissaolokohtauksia mutta ei kouristuskohtauksia niin otetaanko ajokortti silloinkin pois vuodrksi??
poissaolokohtauksista
????
3292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joo, otetaan. Ja sitten jos on ollut vuosi kohtauksetonta niin saa takaisin. Mutta jos vuoden aikana tulee kohtaus niin ajokielto jatkuu. On laitonta ajaa autoa jos epilepsia on aktiivisena.
Mitenköhän ihmeessä sit töihin pääsee, kun on sellaset työajat ettei julkisillakaan pääse?? Pyörällä vai, tahkoot puoli päivää eka pyörällä töihin??
Valitettavasti nämä on järjestelykysymyksiä tai sitten neuvottelet työnantajan kanssa takseista tms.
Kyllähän poissaolokohtaus on kohtaus siinä missä muutkin. Tiedän, koska olen auton ratissa saanut tuollaisen ja ajanut kevyen kolarin. Yhtä vaikea siinä on tilannetta hallita.