Ryhtiliikettä palstalle!

Kun nimimerkki "Oisko aika" pahoitti mielensä vihreiden laittomuuksista ja kehoitti meitä nousemaan barrikaadeille, koko konkkaronkka.

Vastaan tässä kehoitukseen:

Me voimme hyvin menneä barrikaadeille, ei meitä kukaan kaipaa! Pois voidaan häätää jos rupeamme olemaan häiriöksi.

Meillä ei ole mitään painostuskeinoa, jolla vaikuttaa. Ainoa keino on äänestää koko yhteisellä 1,5 miljoonan äänen voimalla.

Ketä siis äänestämme seuraavissa eduskuntavaaleissa?

Ehdotan itse kullekin perusteellista harkintaa vaaliuurnille mentäessä.
766
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

eri tavalla, mitä sillä barrikaadiketjulla tuli esiin. Sanottiin, ettei suomalainen barrikaadeille lähde, vaikka viimeinenkin ropo meiltä lämpimiin maihin nuorten päättäjiemme päättäminä vietäisiin. Vain Lähi-Idässä ja Välimeren maissa soditaan ja elamöidään jatkuvasti, niin että TV ne sotimiset ja mölyt meillekin häiriöksi asti tuo.

Äänestä

sämme meillä suomalaisilla. Siksi olemmekin olleet siirtomaana Ruotsille melkein 700 vuotta ja sitten vielä sata vuotta Venäjän vallan alla.
Mutta sitten itsenäisinä kuitenkin, eli selkäranka löytyi ja sitkeys!

Äänestä

Tärkeet nuo barrikaadit, voi hyvän tähe sentään, ei mahu ees yhteen ketjuun vaan onhan sanonta että kertaus se vasta onkin opintojen äiti.

Näin ohjenuorana toimikoon;
parempi yks mutteri kokonaan hukassa kun kymmenen liian tiukalla

Äänestä

suomipojan tyhmyys seuraavissa vaaleissa !






suomipoika on tyhmä laumassa, älykkyytä ei löydy,
JOS meillä on älykäs kaukoviisas politikko,
niin hänet lytätään alimpaan h e l v e t t i i n ,
näin kävi Paavo Väyryse
kukas kävikään hänet lytättiin jopa kehatiin nauraa ulos päätöksen tekoelimistä,
ja suomipoika otti tämän huippu TYHMÄN Lipposen johtoon
ja antoi sen viedä omapäisesti suomen EMUUN karvain seurauksin,
nyt olemme TAANTUMASSA vaikka Katainen - toinen idiootti - suuvahhdossa vakuutti että kun kreikkaa rahotetaan niin vältämme taantuman,
lopputuloksena on että suomipoika on tyhmä ei hyväksy älykkäämpiä johtopaikoille,
suomipoika seisoo nyt suossa eikä kukaan tiedä kuinka tästä EU sotkusta suomipoika selviää !!

Äänestä
  • sanottu niinko se on.

    Äänestä

pistele sinä vaan muuraimia siellä suossas ukonrähjä, niin jaksat morkata päättäjiä

Äänestä

Pääsisipä lakkasuolle! Täällä meillä päin niitä ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anterssonni kirjoitti:

Kun nimimerkki "Oisko aika" pahoitti mielensä vihreiden laittomuuksista ja kehoitti meitä nousemaan barrikaadeille, koko konkkaronkka.

Vastaan tässä kehoitukseen:

Me voimme hyvin menneä barrikaadeille, ei meitä kukaan kaipaa! Pois voidaan häätää jos rupeamme olemaan häiriöksi.

Meillä ei ole mitään painostuskeinoa, jolla vaikuttaa. Ainoa keino on äänestää koko yhteisellä 1,5 miljoonan äänen voimalla.

Ketä siis äänestämme seuraavissa eduskuntavaaleissa?

Ehdotan itse kullekin perusteellista harkintaa vaaliuurnille mentäessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu