Miten saisin kyyn häädettyä pihaltamme? Nurmikko pidetään kyllä lyhyenä, mutta on ilmeisesti pensaita ja muita kasveja tarpeeksi piilopaikkoina. Pihasta ei sanottavasti ole iloa, jos siellä joutuu tallustelemaan koko ajan kumikengät jalassa.
Kyy pois
4
147
Vastaukset
- 12+13
vie autolla tarpeeksi kauas ettei tule ainakaan sama takaisin,,, mutta jos on 1 niin jossakin kivikossa on monta muuta
- gfhjdhgjdg
Jotkut koirat ovat taitavia pyydystämään ja tappamaan kyitä. Pystykorvissa on sellaisia. Minuakin kiinnostaisi kuulla vinkkejä. Meidänkin seudulla on paljon käärmeitä ja minä en pidä koiristakaan.
- Pioni
Kyyt tarvitsevat risukkoja, kivikasoja, louhikkoja jne., jotta viihtyisivät lisääntyäkseen. Jos niitä ei ole, satunnainen kyy on vierailija ja menee matkoihinsa ilman sen kummempia toimenpiteitä.
Jos olet uudistaloasukas, saattaa viedä vuoden verran kyillä oppia väistämään asutttua pihaa. Häviävät kyllä - näin ainakin meillä kävi. Pidä ainakin lapsilla saappaat jalassa, eikä kannata antaa leikkiä tontin laitamilla.
Meillä oli tapana aamuisin tömistellä maata, kyythän menevät karkuun kun niitä ei ahdistele! - 13+16
Saa kyyn tappaakin ihan laillisesti.Mökillä alkoi asustamaan ihan rappusten vieressä,siis aina luikahti siitä,kun liikuttiin.Jouduin tappamaan,ei oikein pikkulasten kanssa viitsinyt alkaa kiinni ottamaan ja kuljettelemaan muualle.Kaikki sammakotkin ja hämähäkit silittelevät niin olisi ollut vain ajan kysymys,kun samaa olisivat yrittäneet kyyn kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1273411Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville552981Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122484Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1122030- 1701674
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301308- 541142
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16943Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110914Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.156891