Missäs kaikkialla keskusta alueella myydään kukkamultaa ihan vaikka kekkilän/biolanin normaali puutarha- tai kukkamulta kelpais? Tiedän kyllä että Prismoissa ainakin myydään, mutta ongelmani on se että tarttisin muutama ison multa säkin parvekkeelleni mut lähimpään prismaan on matkaa yli 3km ja en omista autoo ja toi multa painaa kuiteskin aika perkeleesti. Et myyänks keskustas lähempänä jossain esim. kivikukkaros, stockal tai jossain?
Mistä kaikkialta sais kukkamultaa?
muutarhuri
4251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kysäseppä Taru Annelilta.
Puutorin laidalla on ainakin joku puutarhatarvikeliike.
Onhan monessa paikassa saatavissa kotiinkuljetus, eikös prismallakin ole nettikauppa, tilaa sieltä kotiinkuljetettuna tai hongkongista tms, kenties plantagenistakin
Meitlä Liedossa saat ilmaiseksi kompostimultaa, kunhan haet!
Se on pääasiassa ruohokoneen leikkaamaa nurmikkoruohoa, joka on muutamassa vuodessa maatunut valmiiksi. Ei mitään lannoitelisää kylläkään!