..jos ihmettelit minne kirjoituksesi häipyi. Meinaan on tuo mennyt jo liian pitkälle eikä sitä katsottu enään hyvällä jatkuva perättömien tietojen levittäminen joka menee taas osioon kunnianloukkaus ehkä sitten seuraavalla kerralla mietit mitä puhut. Joskus olisi hyvä lopettaa ajoissa ennenkuin asiat menevät liian pitkälle. Koita etsiä joku muu vihan kanavointi keino.
Poliisilla on pian asiaa..
sitäsaamitätilaa
54586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Perättömien tietojen? Ei ollut minulle, huh! se tässä tilanteessa vielä puuttuisi, että vankilaan joutuis..Kuule, mistä on tarkemmin ottaen kyse?
whacha gonna do, whacha gonna do when they cum for you... Hehe!
Eikö tämän kaltaisia uhkailuaja kukaan ota todesta?? Poliisi??
poliiseillekkin hupipäivän ;-D. On niillä lystiä kun saavat tutkittavakseen jonkun ilman mitään tunnistettavaa nimeä olevaa viestiä alkaa tutkimaan. Ei ne edes ota niitä tutkittavakseen, joten turhaa pelko jollekkin tänne tuot.
Täältähän voi kuka tahansa omia itselleen tarkotettuna vaikka kaikki viestit, joten sulla mielikuvitus on vaan tehny tepposen.
MIKSI? Haluta siis munata itsesi, vai saatko siitä jonkunlaisen statussymbolin osaksesi kun uskalsit. Pa'skat sä mitään ole ilmotusta ole tehny, senkun jauhat omassa päässäs kaikkea shittiä. Mee ulos ja mieti siellä!
valkotakkisilla mieluiten ja eri osoitteessa
Älkääs viihtikö, ei tämä ole mikään vihan purkamiskanava ;D
Mistäs me tiedetään, mikä aloittajalla on tilanne.
On täällä kuultu pahempaakin.....
sitä Esa/Kirsi-ketjua. Siinähän kyllä aika tarkkaankin ihmisistä kirjotettiin, mutta eipä koskenut itseä. Huojentavaa välillä lukea viestiketjua, joka varmasti ei liity mitenkään itseen tai kehenkään tuntemaansa, mutta miksipä siitä ei ois voinut ihmisiä tunnistaa, jos ois tuntenut. Aloituksessa kirjotetaan myös puhumisesta, joten voi olla jotain palstan ulkopuolista myös.
hyvähengetär tai henki :)
Teiltä on unohtunut eräs juttu että poliisi saa tietoonsa koneen/koneiden ip osoitteet ja näin ollen pystyy selvittämään koneen omistajan ja kirjoittajan...
Kyllä minä sen tiedän :D Sehän kuuluu poliisin normaaliin toimintaan. Läheltä seurannut ;) pystyy seuraamaan koneiden välistä tietoliikennettä....käytetään rikollisten jahtaamisessa.
saa, tosin pohjilla pitää olla osoitetietoja, koko nimiä, mustamaalaamista jne. jne. että saattaa tapahtua jotain toimia.
Mutta ei koskaan todistamaan kuka on kirjoittaja vaikka olisi kuka vaan osoitteiden takana. ;)
yksi tärkeä seikka, ne ei lähde tutkimaan, jos ei ole tapahtunut rikosta!!
Ja tässä tapauksessa sä olet se kiusanhenki niille, kun teet asiattomia ilmoituksia, joihin heillä ei ole aikaa/ mielenkiintoa/ intressiä puuttua. Koeta löytää elämääsi sisältöä ja jännitystä jostain todellisista asioista, eikä kyhäämällä omassa mielikuvituksessasi tyhjästä sellaista mitä ei ole!!!!
Ei ollut uhkaus vaan päivänselvä toteamus. Ikävä ettet ymmärrä näiden kanden eroa.
Poliisi selvittää jos on rikosta tapahtunut ts jonkun ihmisen koko etu ja sukunimi täällä ollut. Mutta ei ne nimettömiä kirjoituksia tutki enkä minä ainakaan ole huomannut kenenkään koko nimiä täällä. Voi elämän kevät mitä uunoja täällä liikkuu.
Hyvällä sanon, ettet tiedä kaikkea.
Kyllähän tietyssä asioissa jos liian pitkälle mennään on hyvä antaa takaisin se mikä kuuluukin. Laki ja yhteiskunnan säännöt koskettavat kaikkia. Ei täällä voi olla kuin apinat korkeasaaressa.
mitä vittua? täällä kirjoitellaan the end loppu. Mikä teitä ihmisiä vaivaa jos tapatte jonkun tappakaa vain itsenne. Säästätte muut kärsimykseltä.
Mikä sinä olet muita tuomitsemaan ainoa joka tuomitsee on jumala! Joten haista homo vittu!
mieltä vapaa mielipide sensuuriin, tai ainakin seurantaan epäilyttävissä tapauksissa.
Kukaan ei ole tappamassa ketään. Mutta se miten muita kohtelet tulee itsellesi takaisin ja laki on laki ja jokaisen niitä kuuluu noudattaa. Ei voi kohdella muita mitrn haluaa siihenkin on rajat. Pykälistössäkin.
Oliko tämä uhkaus? Selvä! Jos tasapäinen mittelö, aina valmis.
Näinhän se on!
Tuskin ne poliisit edes tänne löytää. Menen metsään piiloon ja elän mustikoilla.
otatko minut mukaan? ollaan palstapakoilijoita.
Kertokaapa minkä takia sitten kun teet ilmoita asiaton viesti kohdan jälkeen tulee melkein heti banneri että ilmoita poliisille jne..huvikseenko ne sen sinne laittaa?? Hä? kai esim. pedofiilitkin saa vapaasti sitten retostella.. Sitä paitsi tota on jo jatkunut viikko kaupalla eikä se millään muutoin lopu ehkä sitten se saadaan loppumaan kun ei asiaa muuten itse edes ymmärretä.
Minkälaiseen rikokseen joku on täällä syyllistynyt? En ole huomannut pedofiliaa tai muutakaan.
no, ei ole yhtään kivaa tuolainen. Jos menny ihan kamalaksi, niin pakkohan se on saada loppumaan. En tosin tiedä tilannettasi, mutta kuulostat ahdistuneelta, joten varmaan tosi inhottava tilanne kyseessä.
kuten siihen että eräs nainen väitetään lähtevän pormes.. kaikkien matkaan.. kuuluu mielestäni jo kunnianloukkauksen piiriin ja soopaa on jo jatkunut viikko kaupalla eli tämä tahdotaan jo loppuvan!! Ilmeisesti nämä eivät itse sitä ymmärrä lopettaa niin jonkun on jo pakko puuttua tähän!! juu ja yksi näistä on todella ahdistunut.
Niin jos näillä saatanan paskan puhujilla on munaa niin menköön sitten katsomaan onko niiden naisten ovien takana miehiä jonoksi asti kuten kirjoituksessasi annoit ymmärtää!!
jätäpä kone kiinni viikoksi, niin ehkä sä alat palata maan pinnalle ja nähdä metsän puilta. Ymmärrätkö mitä tarkoitan??
Hankala sanoa mitään tuntematta taustoja.
hiukan käryää kyyläämiselle hetkittäin ja on täällä joku puhunut kuvaamisistakin.
yök.
ettei jepareilla ole parempaakin tekemistä, kuin jonkun anonyymipalstan anonyymit viestit ja palstavakkarisyylänenän vainoharhat tutkittavanaan?! No todellakin on parempaakin tekemistä, jos kerran on varaa yhteiskunnalla lakkauttaa liikkuva poliisi, niin ei niillä enää ole resursseja istua koneella kyttäämässä josko suomi24:n vakkaripösilöpalstaaja TAAS ois löytänyt jotain MIELESTÄÄN asiatonta kirjoittelua!!!!
voi kuule kun tietäisitkin kaikki ko.asian yksityiskohdat helvetti. MINKÄ TAKIA POLIISIT LAITTAA SEN BANNERIN TUONNE JOKA ILMESTYY heti kun olet tehnyt ilmoituksen asiattomasta viestistä? Hä? onko niillä joku uusi mainostempaus? minkä takia niillä olisi tällöin nettipoliisikin??????
pääsee 10 kertaa painamalla suoraan poliisin rekisteriin. Orastava keissi... näin se isoveli valvoo mistä Mark Snowdenkin on meuhkannut.
http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/webprint/C2315A82BE4616A1C225783E0056EDE0?OpenDocument
suora yhteys nettipoliisiin.
http://www.poliisi.fi/nettipoliisi
Tänne kirjoittelee diatsepamia syövät vosut Länsi-Porista Kokemäenjoen laitamilta, jotka houkuttelevat avuttomia varattuja miespoloisia petipuuhiin, sitten kun toosa on aivan liian väljä vakituiseen suhteeseen ja mies lähtee, sitten ollaan katkerina tekemässä aiheettomia rikosilmoituksia ja työllistäen poliisia.
Täydellistä yhteiskunnan pohjasakkaa sanon minä !!!!!!!!!!!!!!!
Makunsa kullakin. Viestisi ei sitten koskenut mua. Paikkakunta ja tarkoitusperä ei täsmänneet ;)
varattu rakas poliis ?
Tai onko Totuudentorvi peräti poliisien vihaaja? Suku täynnä poliiseja mulla. Siis Lähisuku. Siksi tiedän paljon poliisien tutkintamenetelmiin liittyvistä asioista. Kaivattuni ei ole poliisi. Miten on Totuudentorvi sinun laitasi?
asiakkalla ovat pormestarinluodon HORO alapää-auki olevat YH-vosut, niin skitsoo sakkia pillerihumalassa kirjoittelevat tänne pehmeitä katkeruuksissaan, ei roskasakista kannata välittää siinä tuhlaa aikaansa
Olen edelleen sitä mieltä, että tänne mahtuu ihmisiä laidasta laitaan..Provoja yms..en ole aloittaja..
Alotus oli huono provo :D
Mä voin vaikka leikkiä sitä poliisia ja sanoo:Ei kiinnosta,hajaantukaa,täällä ei ole mitään nähtävää.
Painakaa viestin vieressä olevaa "ilmoita asiaton viesti",niin sillähän asiat hoituu.
Ei täällä kannata jonkun provon takia hikoilla.
Ilmottakaa alottajan viesti asiattomaksi.
Eikö se ole aloittaja joka uhkailee perättömillä jutuilla täällä.
ei kannatakkaa, hikoilkoon provo sitten kun sen aika on :D
tehköön jokainen työnsä ja sen mitä siihen toimenkuvaan kuuluu kuten kyllähän se poliisien tehtävä on selvittää myös kunnianloukkaus ja häirintäjuttujakin. ei niitä kuulu poliisilaitoksen siivojan tehdä. .
Kuiskaaja rajalta 43 on vailla diatsebaamia jne....suosittelen hoitoon hakeutumista...
mene hoitoon sitten, en ole lääkevastaava :D
poliisiin.
Tiän yhen hyvännäkösen poliisimiehen.
http://www.youtube.com/watch?v=gA9d0WrR82U
sinne ihanaaaaa.
kuka on ihastunut ? en mä
tuo on ap ap,ap