Tuksun pikkusisko Jasmine, joka asuu Tukholmassa olisi varmasti iloinen jos joku näätä lähettäisi hänelle luettavaksi kirjan "koko kansan Johanna".
Kirjan luettuaan Jasmine voisi vuorostaan kommentoida sisältöä hymyn ja suoli24 keskustelupalstalle?
Ps. Jos olette Jasminen veisbuuk kaveri, niin laittakaa hänelle linkki mistä kirjan voi tilata tai mistä löytyy kirjan herkullisemmat juorut lukijoiden kommentoimana.
Kirjan luettuaan Jasmine voisi vuorostaan kommentoida sisältöä hymyn ja suoli24 keskustelupalstalle?
Ps. Jos olette Jasminen veisbuuk kaveri, niin laittakaa hänelle linkki mistä kirjan voi tilata tai mistä löytyy kirjan herkullisemmat juorut lukijoiden kommentoimana.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Rakas pikkusisko Jasmine lähetti talvella siskolleen terveiset näin;
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11166760
eikö tää juttu ole sata kertaa tänne jo kopioitu, daa-a !
Ja eikö tästä jutusta ole jo sata kertaa kommentoitu, daa-a!
pitikö nostaa ketju ylös?
Mitä toi kaunis Jasmine tekee ruotsissa?
Opiskeleeko vai onko töissä?
No voi teitä auttavia käsiä. Eiköhän Jasmine lue näitä forumeita suorastaan ahmimalla, joten kyllä hän on varmasti tietoinen mistä kirjan niin halutessaan saa. Ja toisekseen eiköhän siitä kirjasta ole keskusteltu Sollentuunasen päässä, joten kyllä ovat tietoisia.
Voi teitä pieniä huolehtivia lapsosia.
Sollentuna?
Tukholman esikaupunki alue
Kunta noin 15-20 km Tukholman pohjois-luoteispuolella:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Sollentunan_kunta
http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/wau-onpa-johanna-ja-julia-tukiaisen-pikkusisko-toista-maata-katso
Pappa ainakin on lukenut kirjan. Pappa taitaa kyllä tätä nykyä majailla Espanjaisessa joten on epävarmaa onko Sollentunaisessa jo perehdytty tyttärien (ja papan) elämään Jollaksessa.
Kyllä sanoisin ettei ole kaikki inkkarit kanootissa tai jotain, jollakin. Lapsellista.