Liityen ruokaan!

moi eli paljonko te annatte teidän syrkille tuore ruokaa päivässä tai montako kertaa viikossa annatte
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole niin tarkka, mutta useamman kerran viikossa saa porkkanaa, kurkkua ym. Maustamatonta lihaa ja esim. hieman raejuustoa saa pari kertaa viikossa. Syrkkini on vähän päälle vuoden ikäinen.

Äänestä

Mä annan mun syrkille tuoreruokaa n. 2krt/vko, mutta joskus useammin, jopa joka päivä. :) Yleensä annan esim. ruokalusikallisen kerralla, riippuu mitä ruokaa annan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

moi eli paljonko te annatte teidän syrkille tuore ruokaa päivässä tai montako kertaa viikossa annatte

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu