Iniö

caravaanari.

Olemme lähdössä matkailuautolla Iniöön Kustavin kautta muutamaksi päiväksi. Tietääkö joku missä siellä olisi edullinen ja mukava yöpaikka matkailuautolle? Olen kuullut että siellä olisi joku Björklund båtslip niminen alue, joka olisi kuitenkin etupäässä tarkoitettu veneille, mutta olisi kuitenkin myös mahdollista telttailla ja autoille sähköpaikkoja tarjolla. Onko tietoa hinnoista? Kuulin myös että siellä saattaa olla joku matkaparkki, olisikohan?

5

4499

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyty on kolmesti

      Iniössä on Jumo parking eli sorakenttä matkaparkki asuntoautoille ja vaunuille. Kaksi sähköistettyä paikkaa. maksetaan Erkas gårdeniin 16 euroa sähköllä ja 8 euroa ilman sähköä. Lisäksi björklund båtslipissä on muutama paikka matkailuajoneuvoille. neljä rantapaikkaa josta kaksi sähköistettyä ja kaksi paikkaa camping alueen luona josta toinen sähkötön paikka. Rantapaikat ilman sähköä 10 euroa ja sähköllä 18 euroa. Camping alueen luona hieman halvempaa sähköllä 16 euroa ja ilman sähköä 8 euroa. Ennen alueella oli kaikkipaikat vain 6-8 euroa vrk riippuen oliko sähköä vai ei

      • kuminamaa

        minäkin olen yöpynyt autolla rengastien kierroksella Björklund Båtslipissä, taisi olla kesä 2009. saatiin upea paikka ihan laiturin nokasta ja hinta sähköineen oli tosiaankin vaan kahdeksan euroa. milloinkahan siellä on taksat kallistuneet? ihanko kerralla nousseet vaiko pikkuhiljaa hiipineet ylöspäin?


      • no kuules
        kuminamaa kirjoitti:

        minäkin olen yöpynyt autolla rengastien kierroksella Björklund Båtslipissä, taisi olla kesä 2009. saatiin upea paikka ihan laiturin nokasta ja hinta sähköineen oli tosiaankin vaan kahdeksan euroa. milloinkahan siellä on taksat kallistuneet? ihanko kerralla nousseet vaiko pikkuhiljaa hiipineet ylöspäin?

        Iniössä kuin koko saariston rengastiellä hinnat pomppasivat kattoon vuoden 2011 eurokriisin aikana. Lauttamatka Houskäri-Iniö kallistui myös todella rajusti kun se kesän 2010 aikana oli ilmainen. Kiitos euron ja kriisin.


    • itsekkin kiertelin

      Saariston rengastietä monta kesää kunnes ne hinnat pomppasivat ja lautta Houskäristä-Iniöön tuli törkeän kalliiksi. Nyt olen viime kesät kierrellyt itäistä saaristotietä eli reittiä Paimio-Sauvo-Kemiö-Taalintehdas-Kasnäs-Hiittinen. Kasnäs-Hiittinen välissä kulkee 52 auto paikkainen yhteys alus joka tuli ilmaiseksi 2009. Täytyypä taas elokuussa lähte tuolle reitille uudestaan.

      Taalintehdas
      http://farm4.static.flickr.com/3174/2636092806_678bc7a80c.jpg

      Lövön silta
      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Lovon_silta2.jpg

      Kasnäsin lomaparatiisi.
      http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kasnäs_aerial_photograph.jpg

      Hiittisten upeaa rantaa

      http://www.tanninen.net/mika/Kuvaus_Panoramat/Saari/saari.jpg

      Itse ihastuin heti näihin maisemiin kun ekan kerran kävin kesällä 2010.

    • Hiittisten saari

      on Suomen eteläisin paikka mihin pääsee autolla. Jopa hieman Hankoakin etelämpänä .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      371
      1437
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      65
      961
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      915
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      88
      901
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      69
      875
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      609
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      604
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      575
    Aihe