Kiintymys,ystävyys,ihminen -ainoa johon oikeesti voi luottaa,ja johon rakastut uudelleen ja taas uudelleen...toki ollut elämässä rankkoja asioita mukana,mistä se luottamus ja kunnioitus on syntynyt,ja myös menettämisen pelko, tohon ihmiseen luotan, elämään en. 27v yhdessä oltu ja toivottavasti sama edessä:)). Mikäs ollessa,kakaroina se alko, ja aina lujemmaks vuosi vuodelta tulee, helppoo ei kaik ei ole ollu mut arvosta kylläki
Rakkaus,,
Sulle,hyvää hääpäivää
9128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
täällä että varattuhan olet? No tapansa kullakin yllättää hääpäivänään, mutta koita nyt muistaa sitä kumppaniasikin onnitella.
eiköhän se viesti ollut juuri sille rakkaalle, menehän muualle täältä hapantamasta ilmaa. ilkeyttä teillä riittää.
ilmoittaa jollekkin ... anonyymillä viestillä ... se äo ??
Onko 27 avioliittovuoden jälkeen täällä onniteltava sitä toista osapuolta? Molemmatko ne tämän kautta kommunikoi toisilleen?
Eikö ne onnittelut ja ne samat anneta suoraan kun avioliittokin näyttäs toimivan erinomaisesti.
Tyhmää tänne niitä kiitoksia liitosta laittaa, jos kerran kohde on sanoin ja silmin havaittavissa.
Provokis tuon kyllä tulkitsen!!!!!!!!!!
Jokainen saa naputtaa nokkaansa niin paljon kun haluaa, ei hetkauta.
Napu Napu
samoin?
Toivottavasti sinun ei koskaan tarvitse puolisoasi onnitella mitenkään.
noin kovasti närästää?
Hyvä kun jollain ihmisellä on onni vierelllään. Hyvää hääpäivää teille.
on sitä varten, että täällä keskustellaan rakkaudesta. Minusta ap teki juuri niin, eli halusi ilmaista onnensa puolisonsa vierellä. Jotkut on jotenkin omituisesti harhautuneet kuvittelemaan, että nämä palsta olisi jotain "viestimistä" varten. Että täällä viestittäisiin jollekin jotakin. Niinhän ei ole, vaan täällä anonyymit keskustelee toisten anonyymien kanssa palstan aihepiiristä, kuten ap juuri teki. Ilmeisesti joidenkin maailma on niin musta, että näkee kaikessa jotain pahaa, kuten heti tulkitsee, että ap varattuna viestisi jollekin kolmannelle. Surullista tuollainen musta maailmankuva, jossa kellekään ei mitään onnea ja iloa suotaisi, vaan kaikki pitää kääntää yhtä likaiseksi ja pahaksi kuin heidän oma mielensä.