"Onko tietoa saako lapsesta otettua DNA-testin kysymättä äidin lupaa ?"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11584347
Voit ottaa itsestäsi ja lapsesta DNA-näytteen ja lähettää sen kotimaiseen tai ulkomaiseen laboratorioon analysoitavaksi. Laboratorioista saa netin kautta pakkauksen, jossa liuskat tai vanupuikot sekä putkilot näytteen ottamiseksi suun limakalvoilta. Homma maksaa noin 100 euroa ja on 99% luotettava selvittämään, oletko biologinen vanhempi. Vastausten tulo kestää viikosta muutamiin.
Ennen kirveen viuhumista kannattaa kuitenkin ottaa vielä vaikka toinen testi täyden varmuuden saamiseksi ja selvittää ettei lapsi ole vaihdokas synnytyssairaalasta, hankkimalla äidiltä DNA-näyte ja analysoimalla myös se.
DNA-testi isyyden selvittämiseksi
helppo ja varma tapa
1
309
Vastaukset
- Isien huijausta.
Joka neljäs DNA tutkittava isäehdokas ei ole lapsen isä.
Helsingin Sanomat 28.11.2006.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/1135223287095?ref=lk_hs_ko_1
----------
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075