Yksin ei voi olla onnellinen

yksin ja onneton.

Olisin kuolleena onnellisempi. Olen ollut jo niin kauan yksin ilman ketään läheisiä että kuolemakin on parempi kuin elää yksin. Turha alkaa lässyttää et tee sitä ja tätä, ei se auta kun ei kukaan tykkää minusta. Olen täs jo 20 vuotta yrittänyt.

4

374

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heebo92

      Ihmiset eivät pidä sinusta, koska et pidä heistä. Sen huomaa jo tekstistäsi.

    • livingthelife1

      Yksin voi olla ainakin tyytyväinen jos se lähtee itestä. Ei vaadi muilta mitään eikä oleta muista mitään vaan elää elämäänsä ja nauttii siitä kun yllättäen ja odottamatta tapahtuu jotain pientä mukavaa, eikä ota liikaa itteensä jos joku äksyilee ja purkaa omaa huonoa oloaan suhun. Tyytyväisyyden keskellä voi olla onnellisia hetkiä ja niitä hetkiä osaa arvostaa kun tietää että mikään edes se onnellisuus ei ole pysyvä olotila.

    • os..

      Sinä olet vielä niin nuori, että et paljon tiedä. Aikuiset eivät ole osanneet lapsille kertoa, etkä itse ole oppinut.
      Aikuisen täytyy oppia olemaan onnellinen yksinkin ja se käy hyvin.
      Ihmisen oma keho on onnellisuuden lähde. Sinun täytyy vain pitää kehosi terveenä ja hyvässä kunnossa. Silloin se antaa mielihyvän tunnetta aina. Hengitys antaa hyvän olon tunnetta, mutta se täytyy oppia. Kesällä on metsissä aivan ihania tuoksuja, mutta niitä ei huomaa, ellei tarkkaile. Liikuntaa on monenlaista ja siitä seuraa paljon hyvänolon tunnetta. Opettele vaikka joogaa.

    • Jamppa7777777

      Onnettomana sä tuut tolla asenteellas varmaan pysymäänki :) Ei muakaa oo kukaan koskaan rakastanu, en edes oota sitä enää että olisin yhtäkkiä Joku jollekki speciaalille. Elämä silti elämistä varten ja täynnä kaikkee ihanaa koettavaa, nähtävää, opittavaa ja niin ees päin. Oisha se fantsua saada jakaa kaikki jonku ihanan ihmisen kans, mut aina se ei mee niin. Ei oo sillailla et jokaselle olis joku. Sen tiedon kans pitää vaan elää, tykätä itestään ja nauttia jokasesta päivästä. Haudassa sit ehtii murehtimaan :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe