Käräjätuomari Anneli Poukka

Onko ko. käräjätuomari uskonnolliselta suuntaukseltaan vanhoillislestadiolainen?

5

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Soita ja kysy

      Ja tämä kiinnostaa koska...

    • ime ................

      Painu pummi sinne nakkilan hormistoon odottamaan sossutukias.

      • vpn Lagerbom

        Ai jaa, onko sieltä jotakin tukia tulossa, en tiennytkään. Hyvä kun kerroit, mietinkin jo mistä saisi ylimääräistä rahaa, hinnat, elinkustannukset kun koko ajan nousevat..


      • mervi tapola
        vpn Lagerbom kirjoitti:

        Ai jaa, onko sieltä jotakin tukia tulossa, en tiennytkään. Hyvä kun kerroit, mietinkin jo mistä saisi ylimääräistä rahaa, hinnat, elinkustannukset kun koko ajan nousevat..

        Juuu,kato turhaaan tyhjähousut täällä vinkuu.


      • von Lagerbom
        mervi tapola kirjoitti:

        Juuu,kato turhaaan tyhjähousut täällä vinkuu.

        21.09.2009
        Tuomion enkeli
        Naantalin seurakunnan Vesper-tiedotuslehti on hyvännäköinen. Samaa voi sanoa seurakunnan netti-sivuista. Kyllä sieltä löytyy monenlaista tarpeellista tietoa ja toiminnan esittelyä.
        Lehti on seurakunnan pää-äänenkannattaja ja ymmärrän, että sen sivuilla kukkii erilaiset mielipiteet eli että siellä annetaan tilaa seurakunnan aktiivijäsenten näkemyksille. Nyt kuitenkin kahdessa peräkkäisessä lehdessä pääkolumnistina on esiintynyt kirjailija, käräjätuomari ja kirkon luottamushenkilö Anneli Poukka.

        Tunnen hänet vain kirjoitusten perusteella. Hänellä on kovat mielipiteet. Lain noudattamien ei riitä. Ja kun moraalittomasti on otettu vaalirahoitusta seuraa siitä, että valtion puoluerahoitus olisi lopetettava. On Naantalin seurakunnan pää-äänenkannattajan pääkolumnistin tuomio.
        Ei on hyvä sana ja se riittää lapsenkasvatukseen. Yksioikoista. Asenteellisuuden äärimmäisyyttä edustaa maan korkeimman johdon arvojen arvioiminen. Mihinköhän tietoon tai uskoon näkemykset perustuvat ja mitä pahaa on suvaitsevaisuudessa.

        Puhutaan sekalaisesta seurakunnasta. Mielipiteiden kirjo on hyvästä, mutta yksisilmäisyys on pahasta. Vesper lehteen löytyy varmaan sellaisiakin kirjoittajia, joiden vakaumusta hallitsee suvaitsevaisuus ja rakkaus.

        Ps. Edellisessä vesperissä kerrottiin Naantalin Vesper-soiton historia.Hyvä juttu. Seurakunta unohtaa Vesperillä kerskuessaan kertoa, että virret soivat Naantalin kaupungin kustantamana. Eikö olekin kunniakasta kaupungin puolelelta.

        http://www.sdpnaantali.net/ajankohtaista/2009/9


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      15
      2105
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      200
      1664
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      168
      1604
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      101
      1379
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      39
      1229
    6. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      151
      1020
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      49
      992
    8. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      968
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      879
    10. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      857
    Aihe