Lääkärintarkastus

ashua

Eli tässä tulee pikkuhiljaa nuo kutsunnat vastaan,
Ennakkoterveystarkastuksessa olen käynyt jo, mutta sen jälkeen on terveydentila muuttunut, joten mitä tässä kohtaa pitäisi tehdä?
Pääseekö kutsunnoissa missään kohtaa keskustelemaan lääkärin kanssa erikseen? Tai tehdä uuden terveystarkastuksen paikalla? Koska mitä nyt olen lukenut niin saanut vaan sellaisen kuvan, ettei lääkärille pääse kauheesti keskustelemaan enempää kuin 30 sekuntia, ja jos jotain ongelmia on niin pari minuuttia. Jaksaako ne mitenkää kuunella huolia terveydestä armeijan suhteen?

Kiitos

5

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kutsunnoissa käynyt

      Jaksaa ne kuunella. Meillä oli lääkäri paikalla kutsuntatilaisuuden yhteydessä ja vastaanotolla pääsi käymään (mikäli oli tarvetta) ennen kutsuntalautakunnan luokse menoa.

      • ashua

        Eli ei ole tarvetta käydä uudestaan missään tarkastuksissa vaan odottaa vaan inssiä?


    • Kutsunnoissa käynyt

      Jos tuntuu,ettei mitään suurempia ole,niin ei tarvitse.

    • armieja on cool

      Olen eri tyyppi kuin aloittaja, mutta samassa tilanteessa eli ennakkotarkastuksen jälkeen tullut muutoksia terveydessä, Googlaamalla tämän ketjun löysin.

      Pitääkö siellä jotenkin itse hakea lääkärin luo, vai lähettävätkö ne tyypit siellä (upseerit tai mitä lie)lääkärille, jos niille kertoo vaivoistaan?

      • darhrh

        Alue-toimistosta on kutsunnoissa myös mukana sihteeri. Sihteeri lähettää sinut lääkärille, joka on myöskin tilaisuudessa mukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      23
      2671
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      109
      2606
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1394
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      127
      1317
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1291
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      307
      1278
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      44
      1077
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      13
      1021
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      989
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      65
      954
    Aihe