Eli tässä tulee pikkuhiljaa nuo kutsunnat vastaan,
Ennakkoterveystarkastuksessa olen käynyt jo, mutta sen jälkeen on terveydentila muuttunut, joten mitä tässä kohtaa pitäisi tehdä?
Pääseekö kutsunnoissa missään kohtaa keskustelemaan lääkärin kanssa erikseen? Tai tehdä uuden terveystarkastuksen paikalla? Koska mitä nyt olen lukenut niin saanut vaan sellaisen kuvan, ettei lääkärille pääse kauheesti keskustelemaan enempää kuin 30 sekuntia, ja jos jotain ongelmia on niin pari minuuttia. Jaksaako ne mitenkää kuunella huolia terveydestä armeijan suhteen?
Kiitos
Lääkärintarkastus
5
520
Vastaukset
- Kutsunnoissa käynyt
Jaksaa ne kuunella. Meillä oli lääkäri paikalla kutsuntatilaisuuden yhteydessä ja vastaanotolla pääsi käymään (mikäli oli tarvetta) ennen kutsuntalautakunnan luokse menoa.
- ashua
Eli ei ole tarvetta käydä uudestaan missään tarkastuksissa vaan odottaa vaan inssiä?
- Kutsunnoissa käynyt
Jos tuntuu,ettei mitään suurempia ole,niin ei tarvitse.
- armieja on cool
Olen eri tyyppi kuin aloittaja, mutta samassa tilanteessa eli ennakkotarkastuksen jälkeen tullut muutoksia terveydessä, Googlaamalla tämän ketjun löysin.
Pitääkö siellä jotenkin itse hakea lääkärin luo, vai lähettävätkö ne tyypit siellä (upseerit tai mitä lie)lääkärille, jos niille kertoo vaivoistaan?- darhrh
Alue-toimistosta on kutsunnoissa myös mukana sihteeri. Sihteeri lähettää sinut lääkärille, joka on myöskin tilaisuudessa mukana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1156677Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,3696089Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam444450Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään123825Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723617Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina1112826Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,262442Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni242349Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221846Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.181644