Miksiköhän demarien eliitti eli kerma elävät kuin raharuhtinaat samalla kun äänestäjät kituuttavat pienellä siivoojan palkallaan? Halonen ja Lipponen asustelevat kattohuoneistoissaan ja elävät makeaa elämää. Perässä tulee Urpilainen. Niin, eivätkä meidänkään kaupunkimme demarien päällysmiehet köyhyydestä ole kärsineet, parhailla Hätilän alueilla asuvat. Kaukana resuisista ja nälkäisistä äänestäjistään. Kuulemma pahinta demarien kermalle on nähdä äänestäjiä, noita vähätuloisia törkyläisiä.
Demarien kerman porsastelut...
jsuyyaaaa
39202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Demaritauti vaan kalvaa mikä on ikävää. Persulit tässä maassa kuitenkin vaivana ovat sillä elostelevat veronmaksajien rahoilla tekemättä yhtään mitään ja höpläyttelevät vaan äänestäjiä lupaamalla suuria. Tekojen summa = 0. Mm. Lipponen ja Halonen ovat työllään ansainneet asuntonsa toisin kuten suuripuhuvat persulit.
Ikävä totuus että mitä köyhempiä ja kurjempia kansalaiset ovat, sitä parempi demarien kannatus. Ja sitä paksummin demarien kerma voi palkkioviroissaan.
Ja demarien tekojen summa...???
Demarit tekevät kyllä likaistakin työtä. Jakavat ennen vaaleja Jukolassa makkaraa! Siellä pitää olla jo kumihanskat kädessä ettei saa mitään tauteja.
Siitä tulikin mieleeni että persulit jakoi ennen vaaleja makkaraa ilman hanskoja ja vaalit meni siksi varmaan heikosti.
Tietääkseni vaaleissa kävi hyvin.
Kossun saakin valita, mutta mitä ihmettä Filatovit, kiemunki ja raparperi muka mistään mitään tietävät. tai raparperi ja pikkupena on kyllä ihan gaussin keskitasoa.
No hei Kiemunki ryyppäs yliopistolla torstaista tiistaihin ja on silti maisteri? Filatov leipoo hyvää pullaa mutta ei ole silti maisteri. Mieti sitä.
Onko Filatoffeli edes ylioppilas? Pahus jäi Filatoffelilta kaupunginjohtajan paikka saamatta vaikka Kiemunki suhmusti taustalla tukka hulmuten. Mönkään meni sekin kupru.
Onko Hassinenkaan ylioppilas? silti pätevä johtamaan kaupungin yritystä. Filatov olisi ollut todella hyvä keulakuva kaupugille.
Salli meidän hymyillä äänekkäästi.
Hah, olisi naurussa ollut pitelemistä kun Filatohveli olisi kansakoulupohjalta hämmentänyt kaupungin asioita.
Hah, kirjoituksestasi päätellen olisit ansainnut juuri tuollaisen kaupunginjohtajan.
Hattulaan olisin muuttanut tuota pikaa, ja nauranut sieltä Tarjalandiaa.
Olemme kovasti odottaneet että muutat. Soittele ihmeessä kantoapua ja tulemme salamana paikalle.
Porsastelemaan toisten kustannuksella.
Sinulla on ruma suunnitelma.
Löytyi demulien bamfletista.
Persulinkaa ei tulisi kopioida huonoa.
Menetitkö uskosi iisoppi?
Näköjään meni aatteen mukana.
Huomenta Kari!
Aate uskonnon korvikkeena, mutta yhtälailla hihhuleita ja/tai harhaanjohdettuja.
En nyt puhuisi persulismista aatteena koska se on pillittäjien yksi lahko.
Nykyään jakavat pamfletteja kait vain ennen vaaleja.
Ihme juttu sillä persuleilla olisi varaa jakaa useamminkin vaikk tosin ainahan ne on tyhjää täynnä.
Olenhan huomannut ainakin Hämeenlinnassa, että SDP ja KOK on ihan sama puolue, siksi demarit elävät kun pellossa ja veroeuroilla, kysykää vaikka
Vekalta?
Persulille ottaa vaalit vieläkin koville!
Ei perussuomalaisille käynyt vaaleissa huonosti, päinvastoin. Sinäkin tiedät sen mutta taitaakin ottaa koville sen myöntäminen.
Pellevaalit tietyille tahoille.
Me hävittiin 4-7!
Kaikki Tarjat nostavat demareiden tasoa. Meillä on niitä jopa 2, onneksi olkoon.
http://iisakki.blogit.hameensanomat.fi/2012/10/15/uuden-tyon-luominen-on-selviytymisen-ehto/
Tässä sitä on järkeä,l persulit!
Iisakki? Milloin tuo centra avataan ja paljon se luo uusia työpaikkoja? Olisi Iisakki hauska nähdä milloin luot aidon oikean työpaikan edes yhdelle?
Eikös luonut itselleen?
Canpäkki toi vissiin satoja ... ei ainakaan työpaikkoja hämeenlinnalaisille vaikka luvattiin.
Kari tässä terve!
Täytyy tarkentaa että kaupunginhallitus ja kaupunki on tehnyt yksimielisesti vaalien jälkeen kaikki SCC:n suhteen tehdyt päätökset, joten tässä mielessä on turha osoittaa kysymyksiä Iisakille, joka ei ole keskuksen yrittäjärakennuttaja. Pienillä tiedoilla olette liikeellä.
Olipa hupaisa kirjoitus, katteella on demujen mielestä tarkoitus estää ostoskäyttäytymisen siirtyminen internetin suuntaan. Nimittäin ainakin omalta osaltani kaikki hankinnat kilpailutan netissä, jopa rautakauppaostokset saa halvemmalla kuin paikallisista kaupoista.
oli metrisen hiuskarvan varassa, ettei koko yritys lähtenyt lätkimään. Yritys jäi koska rakennamme yrityksen puolalaisille työntekijöille ja heidän lapsilleen mm. uuden urheiluhallin. Vetovoimaa. Katteen työntekijät ovat baltiasta, entä sitten? Olisiko kortistojannu muka rakentanut yötäpäivää työmarkkinatuella?