Melko mielenkiintoinen linkki

löytyi netistä.

http://www.talouselama.fi/uutiset/valittajien kuunteleminen on vahingoksi aivoille/a2140737
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

PÖH HAH,,, pelkkää propakantaa, syystä että edelleenki suomen kansaa saisi huijata rauhassa ,
kenekää ei tarvitse uskoa tuota, aivan naurettava esitys, hah hah haaa,
meitä on kokoomus ja riistäjät huijanu aivan tarpeeksi,
nyt on syytä panna kapuloita kokoomuksen ja SDP;n rattaisiin,
se on loppu nyt,
TIMO SOINI suomen johtoon,,,,

Äänestä

Minä pidän positiivisuudesta ja tulen hyvälle mielelle kuullessani tai lukiessani positiivisia asioita. Negatiivisuus tekee ainakin minulle pahan olon. Ja,.. niin minua alkaa väsyttää ikävät TV- uutiset ja kaikki sellainen negatiivisuus mitä nyt tuolta radiostakin tulee.

Kuullessani piristävää musiikkia, sillon tulee hyvä olo.

Äänestä

Positiivisuus on voima siitä minäkin tykkään.
Joutava mariseminen asioista joista täälläkin usein tulee kinaa on aivan turhaa, kuten politiikka, olemme valinneet vaaleilla henkilöt ja voimasuhteet riippuu puolueiden kannatuksesta.
Kun tilanne koko maailmassa on kuten moneen kertaan päivässä saamme uutisista kuulla ja lukea, epävakaa, ei sitä joutavilla uhoilla tai yhtä miestä vaihtamalla saada kuin huonompaan suuntaan muuttumaan.
Aina on toivoa ja on uskottava että nämä lamavuodet eivät ole tulleet jäädäkseen, lamasta jo Suomenkin kohdalla puhutaan, siihen voivat vaikuttaa poliitokot ja jäsenvaltiot EUssa, sieltä ne jäsenetkin istuu neuvottelemassa.

Äänestä

ketämään ainakin 10 v sanoi Kalle Isokallio justiin.

Äänestä

No jos Isokallio sanoi --niin ei se ainakaan koske minua --ja hyvä näin :=)
Onse tärkeetä suodattaa näitä tietolähteitä -- enimmäkseen on uutiset aina jotain suorastaan kamalaa -- Lapsiltakin kiellettuä.

Luin sen lyylin ehdottaman -- ja jatkossa oli kuinka --muka-- nuorillaon parempi muisti kun vanhalla -- sekin pötypuhetta . On Paljon --niin paljon terveitä ikäihmisiä joitta muisti pelaa hyvin - Tämä kaikki vanhoihin kohdistuva nekatiivinen kirjoittelu --kun se yleitetään kaikkiin --- on jos mikä IKÄRASISMIA.
olen kyllästynyt jo näihin .

Äänestä

Helmi eli Lyyli se jaksaa.

Äänestä

Ei voi kuin toeta todeksi, siitäkö johtuuki palstan nykytilanne, aivotoiminnan hiastuminen monel.
, kun tuota nekatiivistä purnausta haluuvat viljellä. Siihen on juuttuneet, kun se saa vasemmiston reakoimaan. Hyi perkules, mikä soppa, hyvä kun aikanaan vaikenee kaikist haavoistaan menneist kin ajoist ja valloittajist.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LyyliSalosta kirjoitti:

löytyi netistä.

http://www.talouselama.fi/uutiset/valittajien kuunteleminen on vahingoksi aivoille/a2140737

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu