Onko laajoissa unitutkimoissa mitään hyötyä? Pirun kalliita ovat. Lääkärini määräsi minulle Ketipinorin 300 mg lisäksi Rivatrilia 2 mg. Alku tuntuu melko hyvltä, Jatkosta en tiedä. Onhan se Betzo, joten vaaroja on. Unta vaan on saatava keinolla millä hyvänsä!
Vastaukset 7
Voisiko minulla olla jokin fysiologinen vika, kun mitkään lääkkeet eivät tunnu tehoavan riittävästi? Tätä epäili psykiatrini. Masennuksen sijaan minulla taitaa olla ahdistus. En aina koen itseäni niin masentuneeksi, vaan haluttomaksi, puhumattomaksi, aloitekyvyttömäksi, alavireiseksi, surulliseksi jne.
- Käärmeöljykauppias
"Voisiko minulla olla jokin fysiologinen vika, kun mitkään lääkkeet eivät tunnu tehoavan riittävästi? Tätä epäili psykiatrini. Masennuksen sijaan minulla taitaa olla ahdistus. En aina koen itseäni niin masentuneeksi, vaan haluttomaksi, puhumattomaksi, aloitekyvyttömäksi, alavireiseksi, surulliseksi jne. "
Uskomatonta. Kerta kaikkiaan uskomatonta. Tosiaan, olisiko sinussa jopa synnynnäinen vajavaisuus kun eivät pseudotieteen tarjoamat plasebolääkkeet tunnu toimivan? Ehdotan että syöt nyt vaan kiltisti kaiken mikä naamaasi tungetaan ja mielellään vielä käytät kaikki rahasikin siihen. Jos eivät auta, niin ei muuta kuin hakeudut vuosikausien psykoterapiaan käsittelemään tätä synnynnäistä fysiologista vajavaisuuttasi. Vaikka sitten pankkilainalla elleivät rahat muuten riitä.
Päädyit sitten mihin ratkaisuun tahansa, niin muista kuitenkin aina että syy ongelmaan - mihin tahansa ongelmaan - on sinun päässäsi, ja ihan kirjaimellisesti.
- --------------------
Saattaa olla, että sinulla onkin yleistynyt ahdistuneisuus. Se valvottaa ja jatkuva väsymys tekee alavireiseksi ja aloitekyvyttömäksi. Muodostuu kierre, jota tavallaan itse ruokkii.
- Joopa joo...
Tavallisempi ja ymmärrettävämpi nimitys ko vaivalle on "vitutus" eli potutus. Ja vitutus eli pototus on paljon helpompi parantaa kuin epämääräinen ja harhaanjohtava "yleistynyt ahdistuneisuus"...
- psykohömppä
Joopa joo... kirjoitti:
Tavallisempi ja ymmärrettävämpi nimitys ko vaivalle on "vitutus" eli potutus. Ja vitutus eli pototus on paljon helpompi parantaa kuin epämääräinen ja harhaanjohtava "yleistynyt ahdistuneisuus"...
Ja halvempi jos ylipäätään parannettavissa.
- bezo
Varo vaan ku syöt Niit sun betzojas. Ne tosi vaarallisia yhden otat ni oot loppuelämän riippuvainen ja joudut jakamaan persettä kadulla.
Olen samaa mieltä siinä, että unta on saatava keinolla millä hyvänsä. Hän, joka ei ole kroonisen univaivan riivaamana, ei voi ymmärtää unettomuutta. Tietysti lääkkeisiin kehittyy riippuvuus. Mutta mitä tehdä, jos uni ei muuten tule? Paha kierre myönnän. Itse en osaa ratkaista tätä ongelmaa, joten olen hakeutumassa osastolle, jota lääkärini minulle suositti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri591591- 931018
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44787Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40760Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus280743Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,255674- 44659
- 50613
" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied77579Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l113557