Ylimieliset pyöräiljät !

Te olevinaan kilpa pyöräilijät jotka ajatte ajoradalla, kuitenkin kovaa vauhtia autojen seassa, joskus vielä tulee noutaja.
Jos haluatte ajaa kovaa ja harjoitella, säästäkää voimanne taajaman ulkopuolelle, sillä kaupunki ei ole teitä varten, johan tuo pitäisi olla selvää tyhmemällekin, vai onko väsymys vienyt aivotoiminnan. Joskus kyllä huomaa urheilijoista ylimielisyyden , jotta muut ei ole mitään, vain minä.
Sen kaupunki matkan vois ajella niinkuin normaalit pyöräilijät, päästelis sitten siellä maantiellä. Mutta eihän siellä ole kukaan kattomassa sitä uljasta menoa.
12342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Samasta asiasta on kirjoitettu alempana olevassa "kuolema lähellä " viestiketjussa.

Äänestä

Joo, tuo on ihan totta! Henkensä kaupalla siellä autojen seassa mennään, tietäen, että syy on aina autoilijan kun lässähtää! Ajetaan vielä keskellä tietä ja vierekkäinkin. Kyllä se varmasti on jotain esiintymisen halua, jota vois opetella tekemään sisätiloissa, ettei ois muille häiriöksi!! Minä itse- mitäs muista!!

Äänestä

Meneppäs Seppo kokeilemaan polkupyörän kanssa noita kaupungin pyöräteitä. Useammassa paikassa ne ovat niin paskassa kunnossa, että ainakaan minä en pyörääni niissä riko. Asiasta on reklamoitu kaupungin tekniselle virastolle, mutta tyhjästä on paha nyhjästä kun ei ole rahaa.

Muuten avauksesi on ihan aiheellinen, koska pyöräilijät liikenteen seassa aiheuttavat vaaratilanteita. Tyyli millä asiasi ilmaisit on säälittävää ja kertoo kaiken tarpeellisen sinusta, valitettavasti.

Äänestä
  • Toivon mukaan "Seppo" muistaa tästä lähtien kirjoittaa neideille sivistyneellä tavalla hellästi, eikä samalla tyylillä mitä normaali työläinen käyttää puhuessaan!
    Tarkka se on oltava näissä asioissa.

    Äänestä

Kaupungin pyöräteillä olekkaan tarkoitus ajaa millään kilpapyörillä, hyvin tommosella normaalimallisella fillarilla on montut saanu ylitettyä ilman että mitään olisi hajonnu, jos pikkurillin paksuisilla renkailla on menopelin hankkinu niin se meinaakin että pitää oma ratakin löytää ajaa sillä.

Äänestä

Jos et pyörääsi riko pyöräteillä, niin riko pääsi ajoteillä

Äänestä

Hyvä seppo irmeli! vedä vaan vatsaa sisään ja hernettä nenään. Kyllä se siitä taas iloksi muuttuu tai sitten ei :D

Äänestä

Stadissa tuo on yleinen ongelma myös.

Äänestä
  • missäpä ei olis!
    Tukka putkella poletaan mittää näkemättä ja kuulematta.

    Äänestä

Tää on nyt taas niin paskapuhetta kuin olla voi. Vai ylimielisiä? Joku ammattimielensäpahoittaja taas kitisee aivan turhasta. Pyöräilijät varovat aivan varmasti riittävästi liikenteen seassa ja tietävät varsin hyvin että auton kanssa jää kakkoseksi kolaritilanteessa. Toivoisin varovaisuutta myös autoilijoilta ja ennen kaikkea ymmärrystä, että tien käyttäjiä on muitakin.

Äänestä

Lieneekö tässä ollut kyse ylimielisistä "reenoojista"?
Tyyliin; miehän ajan tässä, enkä väistä! En!

http://www.ita-savo.fi/uutiset/lähellä/auto-tönäisi-pyöräilijää-juvolantiellä-63357

Äänestä

No just niistä!! Sehän on tehty selväks et URHEILIJAT ja niitä matkivat saa tehä mitä vaan! Ei mitenkään laidassa ajeta vaan autojen seassa, peräpukamat ojossa mennään, eikä edes sivulle vilkaista!! Jopa vierekkäin nää vesipulloäijät pyyhkii menemään! Ne varmaan luulee olevansa tosi fiksuja ja testosteroonimalleja! Tosi on, et ohi ajavat pitävät teitä, jo ennen ku kolisee, AIVOTTOMINA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepotarra kirjoitti:

Te olevinaan kilpa pyöräilijät jotka ajatte ajoradalla, kuitenkin kovaa vauhtia autojen seassa, joskus vielä tulee noutaja.
Jos haluatte ajaa kovaa ja harjoitella, säästäkää voimanne taajaman ulkopuolelle, sillä kaupunki ei ole teitä varten, johan tuo pitäisi olla selvää tyhmemällekin, vai onko väsymys vienyt aivotoiminnan. Joskus kyllä huomaa urheilijoista ylimielisyyden , jotta muut ei ole mitään, vain minä.
Sen kaupunki matkan vois ajella niinkuin normaalit pyöräilijät, päästelis sitten siellä maantiellä. Mutta eihän siellä ole kukaan kattomassa sitä uljasta menoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu